Ortsnamen Tschechien

Ortsnamen Leitmeritz

Deutsch - Tschechisch

 

Adolfsgrün Adolfov (Ústí nad Labem, Petrovice)
Ahrendorf Pavlov (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Alaunhütte Kamencovna (Chomutov, Chomutov)
Alberitz Malměřice (Louny, Blatno)
Albertsthal Vojtěchov (Mělník, Mšeno)
Albrechtitz Albrechtice (Liberec, Pěnčín)
Albrechtsdorf Albrechtice v Jizerských Horách (Jablonec nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách)
Algersdorf Valkeřice (Děčín, Valkeřice)
Aloisburg Aloisov (Děčín, Rumburk)
Alschowitz Alšovice (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Alt Aicha Hoření Starý Dub (Liberec, Český Dub)
Alt Aicha Starý Dub (Liberec, Český Dub)
Alt Habendorf Stráž nad Nisou (Liberec, Stráž nad Nisou)
Alt Harzdorf Starý Harcov (Liberec, Liberec)
Alt Kalken Skalka u Doks (Česká Lípa, Skalka u Doks)
Alt Leipa Stará Lípa (Česká Lípa, Česká Lípa)
Alt Lenzel Starý Mlýnec (Litoměřice, Ploskovice)
Alt Paulsdorf Staré Pavlovice (Liberec, Liberec)
Alt Schiedel Starý Šidlov (Česká Lípa, Zákupy)
Alt Smilowitz Staré Smilovice (Rakovník, Smilovice)
Alt Thein Starý Týn (Litoměřice, Úštěk)
Alt-Bohmen Stará Bohyně (Děčín, Malšovice)
Alt-Daubitz Stará Doubice (Děčín, Krásná Lípa)
Alt-Ehrenberg Staré Křečany (Děčín, Staré Křečany)
Altendorf Stará Ves (Semily, Vysoké nad Jizerou)
Alt-Franzensthal Starý Francentál (Děčín, Varnsdorf)
Alt-Grafenwalde Staré Hraběcí (Děčín, Velký Šenov)
Althaide Starý Bor (Děčín, Rumburk)
Althof Althof (Chomutov, neurčeno)
Althummel Stará Homole (Ústí nad Labem, Zubrnice)
Alt-Lomnitz Stará Lomnice (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Alt-Ohlisch Stará Oleška (Děčín, Huntířov)
Alt-Schockau Starý Šachov (Děčín, Starý Šachov)
Antonithal Antonínovo Údolí (Děčín, Rumburk)
Antoniwald Antonínov (Jablonec nad Nisou, Josefův Důl)
Antonsthal Antonínov (Ústí nad Labem, Tisá)
Arbesau Varvažov (Ústí nad Labem, Telnice)
Arnsdorf Arnoltice (Děčín, Arnoltice)
Arnsdorf Arnoltice (Liberec, Bulovka)
Arnsdorf Arnultovice (Česká Lípa, Nový Bor)
Arnsdorf Arnultovice (Ústí nad Labem, Libouchec)
Arnshaide Arnoltický Bor (Děčín, Arnoltice)
Aschendorf Okřešice (Česká Lípa, Česká Lípa)
Atschau Úhošťany (Chomutov, Kadaň)
Aubach Lužný (Chomutov, Perštejn)
Audishorn Útěchovice (Česká Lípa, Hamr na Jezeře)
Augiesel Újezd (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem V - Trmice)
Auhertz Úherce (Louny, Úherce)
Aujest bei Swijan Svijanský Újezd (Liberec, Svijanský Újezd)
Aujestetz Újezdec (Semily, Syřenov)
Aujezd Újezd (Litoměřice, Štětí)
Aulowitz Úlovice (Louny, Ročov)
Auperschin Úpořiny (Teplice, Bystřany)
Aupoř Úpoř (Teplice, Světec)
Auscha Úštěk (Litoměřice, Úštěk)
Auschine Úžín (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Aussig an der Elbe Ústí nad Labem (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Autsch Ouč (Mladá Boleslav, Chocnějovice)
Babina Babiny I. (Ústí nad Labem, Malečov)
Babina Babiny II. (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Babutin Babětín (Děčín, Děčín)
Babylon Babylon (Česká Lípa, Holany)
Bäckenhain Pekařka (Liberec, Bílý Kostel nad Nisou)
Bad Kunnersdorf Lázně Kundratice (Liberec, Osečná)
Bad Liebwerda Lázně Libverda (Liberec, Lázně Libverda)
Bad Schandau Bad Schandau
Bad Schlag Jablonecké Paseky (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Bachelsdorf Bechlejovice (Děčín, Děčín)
Barborka  Barborka (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Barken Borek (Děčín, Malšovice)
Bartelsdorf Dřínov (Most, Most)
Barzdorf am Roll Pertoltice pod Ralskem (Česká Lípa, Pertoltice pod Ralskem)
Bauscheibe Okrouhlík (Děčín, Huntířov)
Bauschowitz an der Eger Bohušovice nad Ohří (Litoměřice, Bohušovice nad Ohří)
Bechlin Bechlín (Litoměřice, Bechlín)
Belsko Kbelsko (Česká Lípa, Blatce)
Beneschau bei Semil Benešov u Semil (Semily, Benešov u Semil)
Beneschowitz Benešovice (Liberec, Všelibice)
Benetzko Benecko (Semily, Benecko)
Bensen Benešov nad Ploučnicí (Děčín, Benešov nad Ploučnicí)
Berany  Berany (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Bergesgrün Chudeřín (Most, Litvínov)
Bernau Zákoutí (Chomutov, Blatno)
Bernikau Brníkov (Litoměřice, Mšené-lázně)
Bernsdorf Horní Řasnice (Liberec, Horní Řasnice)
Berzdorf Ostašov (Liberec, Liberec)
Besdietschin Bezděčín (Semily, Stružinec)
Beschkaben Beškov (Česká Lípa, Blatce)
Bessetitz Besedice (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Bettlern Petlery (Chomutov, Domašín)
Bezděkow Bezděkov (Litoměřice, Roudnice nad Labem)
Bezdiek Bezděkov (Louny, Žatec)
Biebersdorf Příbram (Děčín, Verneřice)
Biela Bělá (Česká Lípa, Horní Police)
Biela Bělá (Děčín, Děčín)
Bielenz Bílence (Chomutov, Bílence)
Bieloschitz Bělušice (Most, Bělušice)
Bierloch Brloh (Louny, Louny)
Bilai Bělá (Semily, Bělá)
Bilai Bělá (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Bilei Bílá (Liberec, Bílá)
Bilichow Bílichov (Kladno, Bílichov)
Bilin Bílina (Teplice, Bílina)
Bilinka Bílinka (Litoměřice, Velemín)
Binai Zbyny (Česká Lípa, Doksy)
Binowe Byňov (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Binsdorf Bynovec (Děčín, Bynovec)
Birke Bříza (Litoměřice, Bříza)
Birkigt Březiny (Děčín, Děčín)
Birnai Brná (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Birnian Brňany (Litoměřice, Brňany)
Bistra an der Iser Bystrá nad Jizerou (Semily, Bystrá nad Jizerou)
Bistrei Bystrá (Liberec, Šimonovice)
Bitauchow Bítouchov (Semily, Semily)
Bitauchow Bítouchov (Semily, Veselá)
Blankenstein Blansko (Ústí nad Labem, Povrly)
Blankersdorf Blankartice (Děčín, Heřmanov)
Blansko Blansko (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Blatetz Blatec (Semily, Rovensko pod Troskami)
Bleiswedel Blíževedly (Česká Lípa, Blíževedly)
Blottendorf Polevsko (Česká Lípa, Polevsko)
Bobow Bobov (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Bodenbach Podmokly (Děčín, Děčín)
Bohdalowitz Bohdalovice (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Bohdankow Bohdánkov (Liberec, Bílá)
Böhmisch Aicha Český Dub (Liberec, Český Dub)
Böhmisch Hammer České Hamry (Chomutov, Vejprty)
Böhmisch Kahn Velké Chvojno (Ústí nad Labem, Libouchec)
Böhmisch Kamnitz Česká Kamenice (Děčín, Česká Kamenice)
Böhmisch Kopist České Kopisty (Litoměřice, Terezín)
Böhmisch Leipa Česká Lípa (Česká Lípa, Česká Lípa)
Böhmisch Neudörfel Český Újezd (Ústí nad Labem, Chlumec)
Böhmisch Pockau Český Bukov (Ústí nad Labem, Povrly)
Böhmisch Rust Kadaňský Rohozec (Chomutov, Radonice)
Böhmisch Wiesenthal Loučná pod Klínovcem (Chomutov, Loučná pod Klínovcem)
Böhmisch Zlatnik České Zlatníky (Most, Obrnice)
Böhmischdorf Česká Ves (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Bohna Bánov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Bohumilitz Bohumileč (Liberec, Český Dub)
Bohunowsko Bohuňovsko (Semily, Jesenný)
Bohuslaw Bohuslav (Semily, Hrubá Skála)
Boksgrün Srní (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Bokwen Bukovany (Česká Lípa, Nový Bor)
Borek Borek (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Borek Borek (Semily, Hrubá Skála)
Boreslau Bořislav (Teplice, Bořislav)
Boretz Boreč (Litoměřice, Velemín)
Borngrund Studánka (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Borschim Bořejov (Česká Lípa, Ždírec)
Borschkau Bořkov (Semily, Slaná)
Bösegründel Žlíbek (Děčín, Děčín)
Bösching Bezděčín (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Boschney Zbožná (Litoměřice, Velemín)
Bösig Bezděz (Česká Lípa, Bezděz)
Boskau Bozkov (Semily, Bozkov)
Brand Žďár (Jablonec nad Nisou, Tanvald)
Brandau Brandov (Most, Brandov)
Bratrachow Bratrouchov (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Bratschikow Bratříkov (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Brehor Břehoryje (Litoměřice, Drahobuz)
Brenn Brenná (Česká Lípa, Zákupy)
Brennei Horní Branná (Semily, Horní Branná)
Brennský Mlýn  Brennský Mlýn (Česká Lípa, Zákupy)
Bresanken Brzánky (Litoměřice, Brzánky)
Breschan an der Eger Břežany nad Ohří (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Brettmühle  Brettmühle (Chomutov, neurčeno)
Briesen Břežánky (Teplice, Bílina)
Brins Brniště (Česká Lípa, Brniště)
Brno Brno (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Brodetz Brodec (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Brodetz Brodec (Louny, Ročov)
Brotzan Brozany nad Ohří (Litoměřice, Brozany nad Ohří)
Brotzen Brocno (Litoměřice, Štětí)
Bruch Lom (Most, Lom)
Brunnersdorf Prunéřov (Chomutov, Kadaň)
Brusnai Brusné 1. díl (Mělník, Mšeno)
Brusnai Brusné 2. díl (Mělník, Mšeno)
Brüx Most (Most, Most)
Březinamühle Březinův Mlýn (Chomutov, Mašťov)
Bschesinka Březinka (Mladá Boleslav, Bělá pod Bezdězem)
Buckholz Bukovec (Česká Lípa, Dubá)
Budikow Budíkov (Liberec, Všelibice)
Budin an der Eger Budyně nad Ohří (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Budowe Budov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Bukolitz Bukovec (Litoměřice, Snědovice)
Bukowina Bukovina (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Bukowina Bukovina (Semily, Turnov)
Bukowina bei Tschiest Bukovina u Čisté (Semily, Bukovina u Čisté)
Bukowitz Bukovice (Teplice, Bžany)
Bukwa Bukovina (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Bullendorf Bulovka (Liberec, Bulovka)
Bünauburg Bynov (Děčín, Děčín)
Bunzendorf Boleslav (Liberec, Černousy)
Burberg Úhošť (Chomutov, Kadaň)
Burgstadtl Hradec (Chomutov, Rokle)
Bürgstein Sloup v Čechách (Česká Lípa, Sloup v Čechách)
Burschan Buřany (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Burschin Buršín (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Buschdörfel Hájek (Jablonec nad Nisou, Rádlo)
Buschhäuser Záluží (Česká Lípa, Holany)
Buschine Bučina (Česká Lípa, Stružnice)
Buschmühle Lesní Mlýn (Děčín, Děčín)
Buschullersdorf Oldřichov v Hájích (Liberec, Oldřichov v Hájích)
Bzowey Březová (Liberec, Všelibice)
Cakowitz Čakovice (Litoměřice, Štětí)
Citow Cítov (Mělník, Cítov)
Ctiniowes Ctiněves (Litoměřice, Ctiněves)
Czalositz Žalhostice (Litoměřice, Žalhostice)
Čertovka  Čertovka (Litoměřice, Jenčice)
Dalimerschitz Daliměřice (Semily, Turnov)
Dalleschitz Dalešice (Jablonec nad Nisou, Maršovice)
Darre Souš (Jablonec nad Nisou, Desná)
Dauba Dubá (Česká Lípa, Dubá)
Daubitz Doubice (Děčín, Krásná Lípa)
Dehlau Dolany (Chomutov, Chbany)
Dehtárov Dehtáry (Liberec, Cetenov)
Dechtar Dehtáry (Liberec, Bílá)
Dessendorf Desná (Jablonec nad Nisou, Desná)
Deutsch Gabel Jablonné v Podještědí (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Deutsch Kahn Luční Chvojno (Ústí nad Labem, Libouchec)
Deutsch Kamnitz Kamenice (Česká Lípa, Zákupy)
Deutsch Kopist Nové Kopisty (Litoměřice, Terezín)
Deutsch Kralupp Kralupy u Chomutova (Chomutov, Málkov)
Deutsch Mlikojed Mlékojedy (Litoměřice, Mlékojedy)
Deutsch Neudörfel Podhoří (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Deutsch Pankraz Jitrava (Liberec, Rynoltice)
Deutsch Trebetitsch Nové Třebčice (Chomutov, Veliká Ves)
Deutsch Welhotta Lhota pod Pannou (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Deutsch Zlatnik Slatinice (Most, Most)
Deutschrust Podbořanský Rohozec (Louny, Podbořanský Rohozec)
Deutzendorf Domaslavice (Teplice, Háj u Duchcova)
Diakowa Děkovka (Litoměřice, Podsedice)
Dietschan Děčany (Litoměřice, Děčany)
Dittersbach Dětřichov (Liberec, Dětřichov)
Dittersbach Jetřichovice (Děčín, Jetřichovice)
Dittersbächel Dětřichovec (Liberec, Jindřichovice pod Smrkem)
Diwitz Divice (Louny, Vinařice)
Dlaschkowitz Dlažkovice (Litoměřice, Dlažkovice)
Dlouhy Dlouhý (Semily, Záhoří)
Dobern Dobranov (Česká Lípa, Česká Lípa)
Doberschin Dobříň (Litoměřice, Dobříň)
Dobrein Dobřeň (Mělník, Dobřeň)
Dobrenz Dobřenec (Chomutov, Mašťov)
Dobritschan Dobříčany (Louny, Liběšice)
Dobromierschitz Dobroměřice (Louny, Dobroměřice)
Dobschitz Dobrčice (Most, Skršín)
Dohnau Donín (Chomutov, VÚ Hradiště)
Dohnau Donín (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Dolanek Dolánky nad Ohří (Litoměřice, Dolánky nad Ohří)
Dolanka Dolánky (Louny, Podbořany)
Dolanka Dolánky u Turnova (Semily, Turnov)
Dolanken Dolánky (Liberec, Cetenov)
Dolanken Dolánky (Teplice, Ohníč)
Doletschek Doleček (Liberec, Hlavice)
Dolní Berštejn  Dolní Berštejn (Česká Lípa, Dubá)
Dolní Mlýn  Dolní Mlýn (Liberec, neurčeno)
Dolní Mohelka  Dolní Mohelka (Mladá Boleslav, Strážiště)
Dolní Vidim 2.díl Dolní Vidim 2. díl (Mělník, Vidim)
Domaschitz Domašice (Česká Lípa, Tuhaň)
Domaslowitz Domaslavice (Liberec, Proseč pod Ještědem)
Domauschitz Domoušice (Louny, Domoušice)
Domina Domina (Chomutov, Křimov)
Donin Donín (Louny, Toužetín)
Dönis Donín (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Doppitz Dobětice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem II - Severní Terasa)
Dörfel Vesec (Liberec, Liberec)
Dörfel Víska (Česká Lípa, Kravaře)
Dörfel Víska (Liberec, Višňová)
Dörfles Víska (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Dörnsdorf Dolina (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Dörnthal Suchdol (Chomutov, Křimov)
Dörnthal Suchý Důl (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Doubi Doubí (Liberec, Čtveřín)
Doubrawitz Doubravice (Semily, Hrubá Skála)
Doxan Doksany (Litoměřice, Doksany)
Drahobus Drahobuz (Litoměřice, Drahobuz)
Drahomischl Drahomyšl (Louny, Lipno)
Drahoniowitz Drahoňovice (Semily, Vyskeř)
Drahonitz Drahonice (Louny, Lubenec)
Drakowa Drahkov (Teplice, Modlany)
Draschen Dražejov (Česká Lípa, Dubá)
Dratschow Dráčov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Drausendorf Druzcov (Liberec, Osečná)
Dreihäuser Třídomí (Česká Lípa, Kunratice u Cvikova)
Dreihöf Záhoří (Louny, Žatec)
Dreihöfen Horní Záhoří (Louny, Lubenec)
Dreihunken Drahůnky (Teplice, Dubí)
Dremtschitz Dřemčice (Litoměřice, Třebívlice)
Drohnitz Drahonice (Chomutov, Chbany)
Drschke Držkov (Jablonec nad Nisou, Držkov)
Drum Stvolínky (Česká Lípa, Stvolínky)
Drzewce Dřevce (Litoměřice, Třebívlice)
Dřevíč  Dřevíč (Rakovník, Kozojedy)
Duban Dubany (Litoměřice, Libochovice)
Dubezko Dubecko (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Dubina  Dubina (Litoměřice, Litoměřice)
Dubitz Dubice (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Dubkowitz Dobkovičky (Litoměřice, Velemín)
Dubschan Dubčany (Louny, Liběšice)
Dubus Tubož (Česká Lípa, Blatce)
Duppau Doupov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Dürchel Drchlava (Česká Lípa, Chlum)
Dürmaul Trmová (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Dürrkamnitz Suchá Kamenice (Děčín, Hřensko)
Duschnik Dušníky (Litoměřice, Dušníky)
Dux Duchcov (Teplice, Duchcov)
Dýbeř Débeř (Louny, Peruc)
Ebersdorf Habartice (Liberec, Habartice)
Ebersdorf Habartice (Teplice, Krupka)
Eckersbach Rokytnice (Liberec, Kryštofovo Údolí)
Egerwies Ohřecká Louka (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Eget  Eget (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Eidlitz Údlice (Chomutov, Údlice)
Eierbrunne Vejčín (Mladá Boleslav, Bělá pod Bezdězem)
Eichberg Dub (Česká Lípa, Ralsko)
Eichicht Doubí (Liberec, Liberec)
Eicht Dubičná (Litoměřice, Úštěk)
Eichwald Dubí (Teplice, Dubí)
Eiland Ostrov (Ústí nad Labem, Tisá)
Einsiedel Míšek (Liberec, Mníšek)
Einsiedl Mníšek (Most, Nová Ves v Horách)
Eisenberg Jezeří (Most, Horní Jiřetín)
Eisenbrod Železný Brod (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Elbleiten Labská Stráň (Děčín, Labská Stráň)
Elbogen Milbohov (Ústí nad Labem, Stebno)
Emanuelsberg Emanuelsberk (Česká Lípa, Kamenický Šenov)
Emmanuelshof Emanuelův Dvůr (Chomutov, Mašťov)
Endersgrün Ondřejov (Chomutov, Perštejn)
Engelsberg Andělská Hora (Liberec, Chrastava)
Engelsdorf Andělka (Liberec, Višňová)
Enzowan Encovany (Litoměřice, Polepy)
Erbelstein Hrachová (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Ernstdorf Hvížďalka (Louny, Hříškov)
Eulau Jílové (Děčín, Jílové)
Eywan Evaň (Litoměřice, Evaň)
Faberhütten Fabrovy Chalupy (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Falkenau Falknov (Děčín, Kytlice)
Falkendorf Folknáře (Děčín, Děčín)
Falkendorf Horka u Staré Paky (Semily, Horka u Staré Paky)
Falkenhain Podhájí (Děčín, Krásná Lípa)
Felden Pole (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Feldmühle Mlýn v Poli (Chomutov, Radonice)
Fels Skalka (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Ferbenz Rvenice (Louny, Postoloprty)
Ferbka Vrbka (Louny, Postoloprty)
Ferdinandsthal Ferdinandov (Liberec, Hejnice)
Fibigthal Fibichovo údolí (Děčín, Krásná Lípa)
Filka  Filka (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Finkendorf Polesí (Liberec, Rynoltice)
Flahae Blov (Chomutov, Vilémov)
Flek  Flek (Liberec, Hlavice)
Fleyh Fláje (Most, Český Jiřetín)
Flöhau Blšany (Louny, Blšany)
Floriansdorf  Floriansdorf (Děčín, Varnsdorf)
Flössel Studánka (Česká Lípa, Doksy)
Frabsgraben Vrabcov (Česká Lípa, Dubá)
Frankenstein Podhájí (Děčín, Rumburk)
Franzberg Františkův Vrch (Děčín, Huntířov)
Franzendorf Františkov (Česká Lípa, Velký Valtinov)
Franzendorf Františkov (Liberec, Liberec)
Franzenthal Františkov (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Franzenthal Františkov nad Ploučnicí (Děčín, Františkov nad Ploučnicí)
Franzthal Dolina (Děčín, Vilémov)
Frauenberg Panenská Hůrka (Liberec, Bílý Kostel nad Nisou)
Fraumühl  Fraumühl (Česká Lípa, neučeno)
Frauschile Vrahožily (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Freibauerhof Svobodnický Dvůr (Most, Most)
Freidorf Svobodná Ves (Litoměřice, Úštěk)
Freudenberg Veselé (Děčín, Veselé)
Freudenheim Veselíčko (Děčín, Veselé)
Freudenthal Freudenthal (Česká Lípa, neurčeno)
Friedland Frýdlant (Liberec, Frýdlant)
Friedrichsdorf Bedřichovice (Louny, Hříškov)
Friedrichshain Bedřichovka (Liberec, Liberec)
Friedrichswald Bedřichov (Jablonec nad Nisou, Bedřichov)
Friedstein Frýdštejn (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Fröhlichsdorf Veselí (Litoměřice, Štětí)
Fugau Fukov (Děčín, Šluknov)
Fuchsgruben Liščí Kotce (Semily, Rovensko pod Troskami)
Fuchshüttel  Fuchshüttel (Teplice, Košťany)
Füllerdörfel Vesnička (Česká Lípa, Prysk)
Fünfhunden Pětipsy (Chomutov, Pětipsy)
Fürstenwalde Knížecí (Děčín, Velký Šenov)
Futschigfelden Na Fučíkovském (Mělník, Nosálov)
Gablonz an der Neisse Jablonec nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Gablonz bei Niemes Jablonec u Mimoně (Česká Lípa, Ralsko)
Gabriellahütten Gabrielina Huť (Chomutov, Kalek)
Gaischwitz Kyšovice (Chomutov, Výsluní)
Galgendorf  Galgendorf (Česká Lípa, neurčeno)
Ganghof Kaňkov (Most, Braňany)
Gärten Zahrady (Děčín, Krásná Lípa)
Gartitz Skorotice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Gässing Jeseň (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Gastorf Hoštka (Litoměřice, Hoštka)
Gatschken Kočkov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem II - Severní Terasa)
Gebirgs-Kamnitz Horská Kamenice (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Gebirgsneudorf Nová Ves v Horách (Most, Nová Ves v Horách)
Gehae Háj (Chomutov, Radonice)
Geigenmühle Geigenmühle (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Geltschhäusel Jeleč (Litoměřice, Třebušín)
Georgendorf Český Jiřetín (Most, Český Jiřetín)
Georgenthal Jiřetín pod Bukovou (Jablonec nad Nisou, Jiřetín pod Bukovou)
Georgswalde Jiříkov (Děčín, Jiříkov)
Gersdorf Kerhartice (Děčín, Česká Kamenice)
Gersdorf Mezihoří (Chomutov, Blatno)
Gersdorf Neugersdorf
Gesseln Klášterecká Jeseň (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Gesteinigt Kamenná (Děčín, Jílové)
Gestob Žďov (Chomutov, Radonice)
Geweihtenbrunn Boží Voda (Mělník, Liběchov)
Geybina Jivina (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Giessdorf Jištěrpy (Litoměřice, Chotiněves)
Gistei Jistebsko (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Glasersdorf Sklenařice (Semily, Vysoké nad Jizerou)
Glasert Trávník (Česká Lípa, Cvikov)
Glasshüte Skelná Huť (Mladá Boleslav, Plužná)
Gleimen Hliněná (Děčín, Malšovice)
Glieden Lideň (Chomutov, Málkov)
Gödesin Dětaň (Louny, Nepomyšl)
Göhe Háj (Liberec, Habartice)
Göhren Klíny (Most, Klíny)
Goldenstern Zlatá Hvězda (Liberec, Paceřice)
Görkau Jirkov (Chomutov, Jirkov)
Görsdorf Loučná (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Gösen Kadaňská Jeseň (Chomutov, Kadaň)
Goslika Kozlíky (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Göttersdorf Boleboř (Chomutov, Boleboř)
Gottesgab Bohdal (Litoměřice, Mšené-lázně)
Götzdorf Božíkov (Česká Lípa, Zákupy)
Graber Kravaře (Česká Lípa, Kravaře)
Grafendorf Hrabětice (Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou)
Grafenstein Grabštejn (Liberec, Chotyně)
Gränzendorf Hraničná (Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou)
Gratschen Radešín (Ústí nad Labem, Chuderov)
Graupen Krupka (Teplice, Krupka)
Graupitz Krupice (Chomutov, Okounov)
Grellmühle Grellmühle (Chomutov, Blatno)
Grenzdorf Hranice (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Groschau Chrášťany (Louny, Krásný Dvůr)
Gross Aujezd Velký Újezd (Litoměřice, Býčkovice)
Gross Blatzen Blatce (Česká Lípa, Blatce)
Gross Czernosek Velké Žernoseky (Litoměřice, Velké Žernoseky)
Gross Grünau Velký Grunov (Česká Lípa, Brniště)
Gross Herrndorf Kněžice (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Gross Horka Hrubá Horka (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Gross Hubina Velký Hubenov (Litoměřice, Snědovice)
Gross Jober Velká Javorská (Česká Lípa, Žandov)
Groß Kaudern Chuderov (Ústí nad Labem, Chuderov)
Gross Lesnow Hrubý Lesnov (Liberec, Cetenov)
Gross Mergthal Mařenice (Česká Lípa, Mařenice)
Gross Nutschnitz Nučnice (Litoměřice, Křešice)
Groß Tschochau Řehlovice (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Gross Walten Velký Valtinov (Česká Lípa, Velký Valtinov)
Gross Witschitz Vitčice (Chomutov, Veliká Ves)
Gross-Bocken Velká Bukovina (Děčín, Velká Bukovina)
Grossbusch  Grossbusch (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Grossendorf Veliká (Česká Lípa, Kravaře)
Gross-Hammer Velké Hamry (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Grossholletitz Holedeč (Louny, Holedeč)
Grosslippen Lipno (Louny, Lipno)
Grossotschehau Očihov (Louny, Očihov)
Großpriesen Velké Březno (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Gross-Radoschin Radešín (Litoměřice, Martiněves)
Groß-Rohosetz Hrubý Rohozec (Semily, Turnov)
Gross-Schönau Velký Šenov (Děčín, Velký Šenov)
Groß-Skal Hrubá Skála (Semily, Hrubá Skála)
Gross-Spinnelsdorf Velká Lesná (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Grosstschernitz Velká Černoc (Louny, Měcholupy)
Gross-Wöhlen Velká Veleň (Děčín, Děčín)
Groß-Wosnalitz Osinalice (Mělník, Želízy)
Grosswunitz Vojnice (Louny, Koštice)
Gross-Zinken Velké Stínky (Děčín, Verneřice)
Gröstel  Gröstel (Děčín, neurčeno)
Grottau Hrádek nad Nisou (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Grün Zelená (Chomutov, Málkov)
Grund  Grund (Most, neurčeno)
Grundmühle Dolský Mlýn (Česká Lípa, Dubá)
Grundmühle Dolský Mlýn (Děčín, Růžová)
Grundmühle  Grundmühle (Chomutov, Blatno)
Grundmühle  Grundmühle (Most, Místo)
Grundmühlen Mlýny (Teplice, Hrob)
Gründorf Zelená Ves (Litoměřice, Úštěk)
Grüntal Zelený Důl (Most, Brandov)
Grünthal  Grünthal (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Grünwald Pastviny (Teplice, Moldava)
Grünwald Zelený (Litoměřice, Úštěk)
Grünwald an der Neisse Mšeno nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Gügel Bukovina (Litoměřice, Levín)
Güntersdorf Huntířov (Děčín, Huntířov)
Gutbrunn Dobrá Studnice (Jablonec nad Nisou, Rádlo)
Haadorf Vysoké (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Habelberg  Habelberg (Liberec, neurčeno)
Habendorf Ovesná (Děčín, Benešov nad Ploučnicí)
Haber Habřina (Litoměřice, Úštěk)
Haberzie Habří (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Habichstein Jestřebí (Česká Lípa, Jestřebí)
Habrowan Habrovany (Ústí nad Labem, Habrovany)
Hackelberg  Hackelberg (Česká Lípa, Dubá)
Hadergrund  Hadergrund (Děčín, Huntířov)
Hagensdorf Ahníkov (Chomutov, Málkov)
Haida Nový Bor (Česká Lípa, Nový Bor)
Haidedörfel Boreček (Česká Lípa, Ralsko)
Haikau Hájek (Louny, Lubenec)
Haindorf Hejnice (Liberec, Hejnice)
Hainspach Lipová (Děčín, Lipová)
Haje Háje nad Jizerou (Semily, Háje nad Jizerou)
Halbehaupt Palohlavy (Česká Lípa, Ralsko)
Halbemulde Kotlinka (Česká Lípa, Kvítkov)
Halbemulde  Halbemulde (Česká Lípa, Kvítkov)
Hammer Hamr (Most, Litvínov)
Hammer Hamr na Jezeře (Česká Lípa, Hamr na Jezeře)
Hammer Wiesen  Hammer Wiesen (Děčín, neurčeno)
Hammermühl  Hammermühl (Děčín, neurčeno)
Hammermühle Hamerský Mlýn (Chomutov, Měděnec)
Hampeis Hampejs (Jablonec nad Nisou, Držkov)
Hamr  Hamr (Liberec, neurčeno)
Hamstein Hamštejn (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Hannersdorf Jindřišská (Chomutov, Jirkov)
Haratitz Haratice (Jablonec nad Nisou, Plavy)
Hareth Hořany (Most, Most)
Harkau Hůrka (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Harrachsdorf Harrachov (Semily, Harrachov)
Harrachstal Harrachov (Děčín, Šluknov)
Hasel Líska (Děčín, Česká Kamenice)
Haselwald Líský (Kladno, Líský)
Hassenstein Hasištejn (Chomutov, Kadaň)
Hasslitz Haslice (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Hauska Houska (Česká Lípa, Blatce)
Hawlowitz Havlovice (Liberec, Kobyly)
Hawran Havraň (Most, Havraň)
Hegeholz Hajniště (Teplice, Jeníkov)
Hegerhaus Hájovna (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Hegewald Hejniště (Liberec, Nové Město pod Smrkem)
Heide Dolní Okna (Česká Lípa, Ralsko)
Heidelberg Žalý (Semily, Benecko)
Heidemühl Břehyně (Česká Lípa, Doksy)
Heidenstein Kámen (Děčín, Kámen)
Heideteich Břehyňský rybník (Česká Lípa, Doksy)
Heiligenkreuz Svatý Kříž 1. díl (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Heiligenkreuz Svatý Kříž 2. díl (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Heinersdorf Jindřichov (Chomutov, VÚ Hradiště)
Heinersdorf Jindřichov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Heinersdorf am Jeschken Pilínkov (Liberec, Liberec)
Heinersdorf an der Tafelfichte Jindřichovice pod Smrkem (Liberec, Jindřichovice pod Smrkem)
Heinrichsdorf Jindřichova Ves (Chomutov, Kalek)
Helkowitz Helkovice (Semily, Vysoké nad Jizerou)
Hemmehübel Kopec (Děčín, Staré Křečany)
Henkelhof Henklův Dvůr (Chomutov, Místo)
Henne Huníkov (Děčín, Česká Kamenice)
Hennersdorf Dubnice (Česká Lípa, Dubnice)
Hennersdorf Jindřichov (Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou)
Herbitz Hrbovice (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Herbstwiese Jesenice (Děčín, Děčín)
Herdle Hrdly (Litoměřice, Bohušovice nad Ohří)
Hermannsdorf  Hermannsdorf (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Hermannsthal Jeřmanice (Liberec, Jeřmanice)
Hermersdorf Heřmanov (Děčín, Heřmanov)
Hermersdorf Heřmanov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Hermsdorf Heřmanice (Česká Lípa, Žandov)
Hermsdorf Heřmanice (Liberec, Heřmanice)
Hermsdorf Heřmanice v Podještědí (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Hermsdorf Heřmaničky (Česká Lípa, Česká Lípa)
Herrenwalde Panský (Děčín, Staré Křečany)
Herrlich Hrdlovka (Teplice, Osek)
Herrndorf Panská Ves (Česká Lípa, Dubá)
Herrnskretschen Hřensko (Děčín, Hřensko)
Hertigswalde  Hertigswalde
Hertine Rtyně nad Bílinou (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Hettau Hetov (Teplice, Radovesice)
Heuthor Brána (Česká Lípa, Ralsko)
Hilgersdorf Severní (Děčín, Lobendava)
Hillemühl Mlýny (Děčín, Kytlice)
Hinter Nessel Zadní Nezly (Litoměřice, Třebušín)
Hinter-Daubitz Zadní Doubice (Děčín, Krásná Lípa)
Hinter-Dittersbach Zadní Jetřichovice (Děčín, Jetřichovice)
Hinter-Tellnitz Zadní Telnice (Ústí nad Labem, Telnice)
Hinter-Zinnwald Zadní Cínovec (Teplice, Dubí)
Hirnsen Hirnsen (Česká Lípa, Zahrádky)
Hirschberg Doksy (Česká Lípa, Doksy)
Hirschen Jeleny (Louny, Lubenec)
Hirschmantel Heřmánky (Česká Lípa, Dubá)
Hlawitz Hlavice (Liberec, Hlavice)
Hlinai Hliňany (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Hlinay Hlinná (Litoměřice, Hlinná)
Hnanitz Hnanice (Semily, Hrubá Skála)
Hniewitz Hněvice (Litoměřice, Štětí)
Hnoynitz Hnojnice (Louny, Libčeves)
Hoblík Oblík (Louny, Raná)
Hodek Hodky (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Hofberg Dvorsko (Česká Lípa, Horní Police)
Hoffnung Naděje (Česká Lípa, Cvikov)
Hoffnungsthal  Hoffnungsthal (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Hof-Heinersdorf Hof-Heinersdorf
Höflitz Hvězdov (Česká Lípa, Ralsko)
Höflitz Jedlka (Děčín, Malá Veleň)
Hohendorf Vysoká (Liberec, Chrastava)
Hoheneck Růžek (Liberec, Nová Ves)
Hohenleipa Vysoká Lípa (Děčín, Jetřichovice)
Hohenofen Vysoká Pec (Chomutov, Vysoká Pec)
Hohenstein Unčín (Teplice, Krupka)
Hohentann Vysoká Jedle (Chomutov, Místo)
Hohen-Trebetitsch Vysoké Třebušice (Louny, Krásný Dvůr)
Hohenwald Vysoký (Liberec, Dětřichov)
Hohlen Holany (Česká Lípa, Holany)
Hochdobern Dobrná (Děčín, Dobrná)
Hochlibin Libyně (Louny, Lubenec)
Hochpetsch Bečov (Most, Bečov)
Hochstadt an der Iser Vysoké nad Jizerou (Semily, Vysoké nad Jizerou)
Holenitz Holenice (Semily, Holenice)
Höll Peklo (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Höllegrund Pekelský Důl (Děčín, Česká Kamenice)
Hollendergrund  Hollendergrund (Česká Lípa, neurčeno)
Holletitz Holetice (Chomutov, Březno)
Holschitz Holešice (Most, Malé Březno)
Holzgrund  Holzgrund (neurčeno, neurčeno)
Holzmühl  Holzmühl (Teplice, neurčeno)
Hopfengarten Chmelnice (Děčín, Děčín)
Horatitz Hořetice (Louny, Žiželice)
Horek Horky (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Horka Dolejší Hůrky (Louny, Postoloprty)
Horka Horka (Liberec, Proseč pod Ještědem)
Horka Horky (Česká Lípa, Dubá)
Horkau Hůrky (Louny, Žatec)
Horn Hora (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Horní Berštejn  Horní Berštejn (Česká Lípa, Dubá)
Horní Mohelka  Horní Mohelka (Mladá Boleslav, Strážiště)
Horschan Hořany (Louny, Zbrašín)
Horschenitz Hořenice (Chomutov, Chbany)
Horschensko Hořensko (Semily, Slaná)
Horschenz Hořenec (Chomutov, Nezabylice)
Hortau Lesná (Děčín, Děčín)
Horzenz Hořenec (Louny, Libčeves)
Hoschnitz Hošnice (Chomutov, Strupčice)
Hospitz Hostíkovice (Česká Lípa, Holany)
Hostenitz Hostěnice (Litoměřice, Brozany nad Ohří)
Hostitz Hoštice (Děčín, Děčín)
Hostomitz Hostomice (Teplice, Hostomice)
Hottowies Hostovice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Hottowitz Otovice (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Houlovice  Houlovice (Liberec, neurčeno)
Hrabatschow Hrabačov (Semily, Jilemnice)
Hradek Hrádek (Louny, Raná)
Hracholusk Hracholusky (Litoměřice, Roudnice nad Labem)
Hrachowitz Hrachovice (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Hraidisch Hradiště (Louny, Postoloprty)
Hrobetz Hrobce (Litoměřice, Hrobce)
Hrobschitz Hrobčice (Teplice, Hrobčice)
Hruschovan Hrušovany (Chomutov, Hrušovany)
Hruschowan Hrušovany (Litoměřice, Polepy)
Hruschtitz Hruštice (Semily, Turnov)
Hühnerwasser Kuřivody (Česká Lípa, Ralsko)
Hultschken Holičky (Česká Lípa, Ralsko)
Humitz Humnice (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Hummel Homole u Panny (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Humpreska Humprechtka (Děčín, Děčín)
Hundorf Hudcov (Teplice, Teplice)
Hundorf Pohorsko (Litoměřice, Úštěk)
Huntirsch Huntířov (Jablonec nad Nisou, Skuhrov)
Husa Husa (Liberec, Sychrov)
Hutě  Hutě (Most, neurčeno)
Huthäusch U Pastviště (Chomutov, neurčeno)
Hüttenberg Nová Huť (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Huttendorf Zálesní Lhota (Semily, Studenec)
Huttung  Huttung (Děčín, Rumburk)
Hutzke Lhotsko (Litoměřice, Liběšice)
Charwatetz Charvatce (Litoměřice, Martiněves)
Charwatz Charvatce (Louny, Libčeves)
Chlistow Chlístov (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Chlistow Chlístov (Liberec, Všelibice)
Chlodow Chloudov (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Chlomek Chloumek (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Chlum Chlum (Česká Lípa, Ralsko)
Chlum Chlum (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Chmelischen Chmelištná (Louny, Nepomyšl)
Chodaun Chodouny (Litoměřice, Chodouny)
Chodowlitz Chodovlice (Litoměřice, Chodovlice)
Chotieschau Chotěšov (Litoměřice, Chotěšov)
Chraschtian Chrášťany (Litoměřice, Třebívlice)
Chrastin Chrastín (Louny, Peruc)
Chrastney Chrastná (Litoměřice, Vlastislav)
Christianaburg Kristin Hrádek (Děčín, Děčín)
Christiansau Kristiánov (Liberec, Dětřichov)
Christianstadt Kristiánov (Liberec, Liberec)
Christophhammer Kryštofovy Hamry (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Christophsgrund Kryštofovo Údolí (Liberec, Kryštofovo Údolí)
Chudolas Chudolazy (Mělník, Želízy)
Chuchelna Chuchelna (Semily, Chuchelna)
Chutnowka Chutnovka (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Chwalin Chvalín (Litoměřice, Nové Dvory)
Chwaltschowitz Chvalčovice (Liberec, Bílá)
Imling Jimlín (Louny, Jimlín)
Innozenzidorf Lesné (Děčín, Jiřetín pod Jedlovou)
Irrgrund  Irrgrund (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Jaberlich Javorník (Liberec, Jeřmanice)
Jablonetz an der Iser Jablonec nad Jizerou (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Jablonitz Jablonec (Louny, Libčeves)
Jäckelbaude Menší Ještěd (Liberec, neurčeno)
Jäckelsthal Jäcklovo Údolí (Liberec, Frýdlant)
Jägersdorf Lada (Česká Lípa, Česká Lípa)
Jakuben Jakuby (Děčín, Děčín)
Jalový Dvůr  Jalový Dvůr (Chomutov, neurčeno)
Janaus  Janaus (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Janegg Jeníkov (Teplice, Jeníkov)
Janowitz Janovice (Liberec, Kobyly)
Jawornik Javorník (Liberec, Proseč pod Ještědem)
Jawurek Javorek (Semily, Jilemnice)
Jedomielitz Jedomělice (Kladno, Jedomělice)
Jeniowes Jeviněves (Mělník, Jeviněves)
Jenschowitz Jenišovice (Jablonec nad Nisou, Jenišovice)
Jentschitz Jenčice (Litoměřice, Jenčice)
Jesen Jesenný (Semily, Jesenný)
Jeschowitz Ješovice (Mělník, Liběchov)
Jesterschab Jestřabí (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Jestrebitz Jestřebice (Mělník, Dobřeň)
Jestschabi Jestřabí v Krkonoších (Semily, Jestřabí v Krkonoších)
Jetschowitz Ječovice (Litoměřice, Mšené-lázně)
Jezowai Jezová (Česká Lípa, Ralsko)
Jilau Jílové u Držkova (Jablonec nad Nisou, Jílové u Držkova)
Jilem Jilem (Semily, Jilemnice)
Jilowei Jílové (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Jintschner Mühle  Jintschner Mühle (Liberec, Osečná)
Jiritschkow Jiříčkov (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Jirkau Jirkov (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Jirsko 2. Teil Jirsko 2. díl (Liberec, Žďárek)
Jiwina Jivina (Liberec, Vlastibořice)
Jiwina Jivina (Semily, Troskovice)
Joachimsdorf Jáchymov (Česká Lípa, Brniště)
Johannesberg Janov nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou)
Johannesberg Janovka (Děčín, Velký Šenov)
Johannesdorf Janov (Česká Lípa, Nový Bor)
Johannesfelsen  Johannesfelsen (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Johannesthal Jánské Údolí (Děčín, Rumburk)
Johannesthal Janův Důl (Liberec, Janův Důl)
Johannesthal Janův Důl (Liberec, Liberec)
Johnsdorf Habrovice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Johnsdorf Janov (Most, Litvínov)
Johnsdorf Janovice (Česká Lípa, Kravaře)
Johnsdorf Janovice v Podještědí (Česká Lípa, Janovice v Podještědí)
Jochstadt  Jochstadt
Jokes Jakubov (Karlovy Vary, Vojkovice)
Jonsbach Jánská (Děčín, Česká Kamenice)
Jonsdorf Janov (Děčín, Janov)
Josefsdorf Svobodná Ves (Česká Lípa, Skalice u České Lípy)
Josefsthal Josefův Důl (Jablonec nad Nisou, Josefův Důl)
Josefswille Mlatce (Děčín, Františkov nad Ploučnicí)
Judendorf Přítkov (Teplice, Proboštov)
Jüdendorf Židovice (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Julienau Julčín (Litoměřice, Úštěk)
Juliusthal Juliovka (Česká Lípa, Mařenice)
Jungferndorf Panenská (Ústí nad Labem, Petrovice)
Jungfernteinitz Panenský Týnec (Louny, Panenský Týnec)
Jurau Jírov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Kaaden Kadaň (Chomutov, Kadaň)
Kaderschawetz Kadeřavec (Semily, Turnov)
Kahlenberg Plešivec (Česká Lípa, Dubá)
Kaiserbusch  Kaiserbusch (Česká Lípa, neurčeno)
Kaiserswalde Císařský (Děčín, Šluknov)
Kaitz Kyjice (Chomutov, Vrskmaň)
Kalkofen Vápenice (Teplice, Mikulov)
Kallich Kalek (Chomutov, Kalek)
Kalmswiese Jalůvčí (Děčín, Děčín)
Kaltenbach Studený (Děčín, Kunratice)
Kaltenberg Studenov (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Kalwitz Kalovice (Litoměřice, Úštěk)
Kamaik Kamýk (Litoměřice, Kamýk)
Kameni Kamení (Liberec, Pěnčín)
Kamenice  Kamenice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Kamnitzleiten Kamenická Stráň (Děčín, Růžová)
Kamnitz-Neudörfel Kamenická Nová Víska (Děčín, Česká Kamenice)
Karba Karba (Česká Lípa, Zahrádky)
Karba Krby (Česká Lípa, Kvítkov)
Karbitz Chabařovice (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Karlowitz Karlovice (Semily, Karlovice)
Karlsberg Karlov (Jablonec nad Nisou, Josefův Důl)
Karlsdorf  Karlsdorf (Děčín, Varnsdorf)
Karlsthal Karlovka (Děčín, Velká Bukovina)
Karlswald Karlov pod Ještědem (Liberec, Liberec)
Karolinsfeld Karlinky (Liberec, Liberec)
Karolinsthal Karlín (Děčín, Dolní Poustevna)
Karolinthal Peklo (Liberec, Raspenava)
Karsch Karasy (Česká Lípa, Zahrádky)
Kartitz Choratice (Děčín, Malšovice)
Kaschitz Kaštice (Louny, Podbořany)
Kaschkowitz Kaškovice (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Katharinaberg Hora Svaté Kateřiny (Most, Hora Svaté Kateřiny)
Katharinberg Kateřinky (Liberec, Liberec)
Katharinenthal Kateřina (Děčín, Dolní Podluží)
Katharinsfeld Sobotice (Liberec, Český Dub)
Katzendorf Kocourkov (Teplice, Jeníkov)
Kaunowa Kounov (Rakovník, Kounov)
Kautz Chouč (Teplice, Hrobčice)
Kazanow Kacanovy (Semily, Kacanovy)
Keblitz Keblice (Litoměřice, Keblice)
Kelch Kalich (Litoměřice, Třebušín)
Kessel Kotel (Liberec, Osečná)
Ketten Chotyně (Liberec, Chotyně)
Kettowitz Chotěbudice (Louny, Krásný Dvůr)
Kettwa Kotvina (Chomutov, Okounov)
Khaa Kyjov (Děčín, Krásná Lípa)
Khan Chanov (Most, Most)
Kickelsberg Vítkovec (Česká Lípa, Holany)
Kienhaid Kienhaid (Chomutov, Kalek)
Kirchleshof Kostelní Dvůr (Chomutov, Kadaň)
Kirnschbock Kirnschbock (Děčín, neurčeno)
Kischkowitz Kyškovice (Litoměřice, Kyškovice)
Kittlitz Kytlice (Děčín, Kytlice)
Klamorna Klamorna (Liberec, Bílá)
Klappay Klapý (Litoměřice, Klapý)
Klause  Klause (Děčín, Rumburk)
Klein Aicha Dubice (Česká Lípa, Česká Lípa)
Klein Aicha Malý Dub (Liberec, Český Dub)
Klein Augezd Újezdeček (Teplice, Újezdeček)
Klein Blatzen Blatečky (Česká Lípa, Blatce)
Klein Czernosek Malé Žernoseky (Litoměřice, Malé Žernoseky)
Klein Grün Drnovec (Česká Lípa, Cvikov)
Klein Heide Malý Bor (Česká Lípa, Stvolínky)
Klein Herrndorf Kněžičky (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Klein Horka Malá Horka (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Klein Iser Jizerka (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Klein Jober Malá Javorská (Česká Lípa, Žandov)
Klein Kahn Malé Chvojno (Ústí nad Labem, Libouchec)
Klein Kaudern Chuderovec (Ústí nad Labem, Chuderov)
Klein Körbitz Malé Krhovice (Chomutov, Chbany)
Klein Lesnow Lesnovek (Liberec, Hlavice)
Klein Mergthal Mařeničky (Česká Lípa, Mařenice)
Klein Nutschnitz Nučničky (Litoměřice, Travčice)
Klein Priesen Malé Březno (Most, Malé Březno)
Klein Schönhof Krásný Dvoreček (Chomutov, Rokle)
Klein Skal Malá Skála (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Klein Spinnelsdorf Malá Lesná (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Klein Tschochau Šachov (Ústí nad Labem, Povrly)
Klein-Bocken Malá Bukovina (Děčín, Velká Bukovina)
Kleinfürwitz Vrbička (Louny, Vroutek)
Kleingrün Malý Hrzín (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Kleinhan Malý Háj (Most, Hora Svaté Kateřiny)
Kleinholletitz Holedeček (Louny, Holedeč)
Klein-Hubina Malý Hubenov (Mělník, Želízy)
Kleinmühle Malý Mlýn (Teplice, Ohníč)
Kleinmühle Mlýnek (Česká Lípa, Dubá)
Klein-Nixdorf Mikulášovičky (Děčín, Mikulášovice)
Kleinotschehau Očihovec (Louny, Očihov)
Kleinpriesen Malé Březno (Ústí nad Labem, Malé Březno)
Klein-Radoschin Radešínek (Litoměřice, Martiněves)
Klein-Rohosetz Malý Rohozec (Semily, Turnov)
Klein-Schockau Malý Šachov (Děčín, Starý Šachov)
Klein-Schönau Malý Šenov (Děčín, Velký Šenov)
Klein-Straupitz Stroupeček (Louny, Žiželice)
Kleinthal Údolíčko (Chomutov, Perštejn)
Kleintschernitz Malá Černoc (Louny, Blšany)
Klein-Wöhlen Malá Veleň (Děčín, Malá Veleň)
Klein-Wosnalitz Osinaličky (Mělník, Želízy)
Kleinwunitz Vojničky (Louny, Koštice)
Klein-Zinken Malé Stínky (Děčín, Verneřice)
Kleische Klíše (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Klemensdorf Lasvice (Česká Lípa, Zákupy)
Klentsch Kleneč (Litoměřice, Kleneč)
Kletschen Kletečná (Litoměřice, Velemín)
Klimperhof Břínkov (Louny, Ročov)
Klinge Klínky (Litoměřice, Lovečkovice)
Klitschin Kličín (Louny, Žatec)
Klitschnei Klíčnov (Jablonec nad Nisou, Pulečný)
Klokotsch Klokočí (Semily, Klokočí)
Klokotschhäusel Klokoč (Litoměřice, Liběšice)
Klostergrab Hrob (Teplice, Hrob)
Klösterle an der Eger Klášterec nad Ohří (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Kluk Kluk (Česká Lípa, Dubá)
Klum Chlum (Česká Lípa, Chlum)
Klumtschan Chlumčany (Louny, Chlumčany)
Klutschkau Kluček (Louny, Liběšice)
Klutzen Klučno (Mělník, Dobřeň)
Kneschitz Kněžičky (Liberec, Český Dub)
Kněžehai Kněžeháj (Louny, Petrohrad)
Kniebitschken Pňovičky (Teplice, Ohníč)
Kninitz Knínice (Litoměřice, Lovečkovice)
Kninitz Knínice (Ústí nad Labem, Libouchec)
Knobloschka Knobloška (Litoměřice, Malíč)
Knöschitz Kněžice (Louny, Podbořany)
Kobel  Kobel (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Koberau Koberovy (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Kobil Kobyly (Liberec, Kobyly)
Kobilka Kobylka (Semily, Turnov)
Kocourow Kocourov (Liberec, Bílá)
Kohlgraben  Kohlgraben (Česká Lípa, Dubá)
Kohlige Uhelná (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Kohlstatt Milíře (Jablonec nad Nisou, Rádlo)
Kohoutowitz Kohoutovice (Liberec, Bílá)
Kochowitz Kochovice (Litoměřice, Hoštka)
Kojeditz Kojetice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Kojetitz Kojetín (Chomutov, Radonice)
Kokowitz Kokovice (Kladno, Klobuky)
Kolben Kolné (Česká Lípa, Stvolínky)
Koleschau Kolešov (Rakovník, Kolešov)
Koleschowitz Kolešovice (Rakovník, Kolešovice)
Kolleben Kolibov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Kolloletsch Kololeč (Litoměřice, Třebenice)
Kolmen Chlum (Děčín, Děčín)
Kolosoruk Korozluky (Most, Korozluky)
Komarow Komárov (Semily, Chuchelna)
Kommern Komořany (Most, Most)
Komotau Chomutov (Chomutov, Chomutov)
Komt Chomouty (Česká Lípa, Sloup v Čechách)
Končin Končiny (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Končiny  Končiny (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Končiny  Končiny (Liberec, Cetenov)
Königsfeld  Königsfeld
Königshain Královka (Děčín, Šluknov)
Königsthal Královské Údolí (Louny, Lubenec)
Königswald Libouchec (Ústí nad Labem, Libouchec)
Königswalde Království (Děčín, Šluknov)
Konojed Konojedy (Litoměřice, Úštěk)
Konotop Konětopy (Louny, Pnětluky)
Konradsthal Konrádov (Česká Lípa, Blatce)
Kopain Kopanina (Jablonec nad Nisou, Pulečný)
Kopertsch Koporeč (Most, Lišnice)
Kopitz Kopisty (Most, Most)
Körbitz Krbice (Chomutov, Málkov)
Kornhaus Mšec (Rakovník, Mšec)
Kortschen Korce (Česká Lípa, Dubá)
Kosakow Kozákov (Semily, Radostná pod Kozákovem)
Kosel Kozly (Česká Lípa, Kozly)
Kosel Kozly (Louny, Libčeves)
Koschen Košovy (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Koschow Chožov (Louny, Chožov)
Koschow Košov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Koschtialow Košťálov (Semily, Košťálov)
Koschtitz Koštice (Louny, Koštice)
Koslau Kozlov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Koslowitz Kozlovice (Litoměřice, Záluží)
Kosmitz Kozmice (Mladá Boleslav, Strážiště)
Kosojed Kozojedy (Rakovník, Kozojedy)
Kosteletz an der Eger Kostelec nad Ohří (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Köstelwald Kotlina (Chomutov, Měděnec)
Kosten Košťany (Teplice, Košťany)
Kosten Koštov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem V - Trmice)
Kostenblatt Kostomlaty pod Milešovkou (Teplice, Kostomlaty pod Milešovkou)
Kostial Košťálov (Litoměřice, Jenčice)
Kostomlat unter Georgsberg Kostomlaty pod Řípem (Litoměřice, Kostomlaty pod Řípem)
Kostřitz Kostřice (Česká Lípa, Ralsko)
Kotelsko Kotelsko (Semily, Veselá)
Kottershof  Kottershof (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Kottomir Chotiměř (Litoměřice, Chotiměř)
Kottowenka Chotovenka (Teplice, Světec)
Kottowitz Chotějovice (Teplice, Světec)
Kottowitz Chotovice (Česká Lípa, Chotovice)
Kotzauer Kocourov (Litoměřice, Třebenice)
Kozanda Kocanda (Louny, Zbrašín)
Kozel  Kozel (Česká Lípa, neurčeno)
Kozice  Kozice (Semily, Karlovice)
Krabertz Chraberce (Louny, Chraberce)
Krabschitz Krabčice (Litoměřice, Krabčice)
Kradrob Kladruby (Teplice, Kladruby)
Kramitz Chrámce (Most, Skršín)
Krammel Kramoly (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Kranachsdorf Kranachov (Děčín, Dolní Habartice)
Krassa Chrastná (Liberec, Osečná)
Kratschen Krčma (Česká Lípa, Dubá)
Kratzau Chrastava (Liberec, Chrastava)
Kratzdorf Kracmanov (Česká Lípa, Ralsko)
Krautsch Kroučová (Rakovník, Kroučová)
Krebsmühle  Krebsmühle (Děčín, Malšovice)
Kreibitz Chřibská (Děčín, Chřibská)
Kreibitz-Neudörfel Chřibská Nová Ves (Děčín, Rybniště)
Kremelmühle Kremlův Mlýn (Chomutov, Měděnec)
Kremusch Křemýž (Teplice, Ohníč)
Kreszow Křešov (Litoměřice, Snědovice)
Kretscham Krčma (Chomutov, Domašín)
Kretschkowitz Krčkovice (Semily, Hrubá Skála)
Kretschowitz 1. Teil Křečovice 1. díl (Semily, Žernov)
Kretschowitz 2. Teil Křečovice 2. díl (Semily, Rovensko pod Troskami)
Kreutzweg Křižatky (Most, Litvínov)
Kridai Křída (Česká Lípa, Ralsko)
Kriegern Kryry (Louny, Kryry)
Kriesdorf Křižany (Liberec, Křižany / Světlá pod Ještědem)
Krima Křimov (Chomutov, Křimov)
Krinsdorf Křižanov (Teplice, Hrob)
Krischek Křížky (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Krischwitz Křešice (Děčín, Děčín)
Kröglitz Chrást (Děčín, Děčín)
Kroh Kruh (Česká Lípa, Doksy)
Krochwitz Chrochvice (Děčín, Děčín)
Krombach Krompach (Česká Lípa, Krompach)
Krondorf Korunní (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Kröndorf Třtěno (Louny, Chožov)
Kruch Kruh (Semily, Kruh)
Krummenstellen  Krummenstellen (Děčín, neurčeno)
Krupei Krupá (Teplice, Světec)
Kruschina Kružín (Louny, Vroutek)
Křeschitz Křešice (Litoměřice, Křešice)
Kschenow Křenovy (Semily, Troskovice)
Kschesin Křesín (Litoměřice, Křesín)
Kschischlitz Křížlice (Semily, Jestřabí v Krkonoších)
Kschiwenitz Křivenice (Mělník, Horní Počaply)
Ktowa Ktová (Semily, Ktová)
Kudenitz Chotěnice (Chomutov, Březno)
Kühberg Kraví Hora (Česká Lípa, Provodín)
Kuhbrücke  Kuhbrücke (Česká Lípa, Doksy)
Kühthal Podvrší (Liberec, Osečná)
Kukan Kokonín (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Kulm Chlumec (Ústí nad Labem, Chlumec)
Kummer Hradčany (Česká Lípa, Ralsko)
Kummerpursch Konobrže (Most, Most)
Künast Sosnová (Česká Lípa, Sosnová)
Kunau Kunov (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Kundratitz Kundratice (Litoměřice, Hlinná)
Kundratitz Kundratice (Semily, Košťálov)
Kunewalde Kunová (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Kunitz Konice (Chomutov, Mašťov)
Kunnersdorf Kundratice (Chomutov, Vysoká Pec)
Kunnersdorf Kunratice (Děčín, Kunratice)
Kunnersdorf Kunratice (Děčín, Šluknov)
Kunnersdorf Kunratice (Liberec, Kunratice)
Kunnersdorf Kunratice (Liberec, Liberec)
Kunnersdorf Kunratice u Cvikova (Česká Lípa, Kunratice u Cvikova)
Kupferberg Měděnec (Chomutov, Měděnec)
Kutschlin Kučlín (Teplice, Hrobčice)
Kuttendorf Chotiněves (Litoměřice, Chotiněves)
Kutterschin Chudeřín (Louny, Nové Sedlo)
Kutterschitz Chudeřice (Teplice, Bílina)
Kutteslawitz Chudoslavice (Litoměřice, Chudoslavice)
Kuttlitz Kotelice (Litoměřice, Třebušín)
Kvítkovský Mlýn  Kvítkovský Mlýn (Česká Lípa, neurčeno)
Kwitkau Kvítkov (Česká Lípa, Kvítkov)
Kwitkau Kvítkov (Teplice, Modlany)
Kwitkowitz Kvítkovice (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Kwon Chbany (Chomutov, Chbany)
Kystrau Kystra (Louny, Slavětín)
Laab Labe (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Labau Huť (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Laden Lada (Litoměřice, Drahobuz)
Laden Lada v Podještědí (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Ladowitz Ledvice (Teplice, Ledvice)
Ladung Lesná (Most, Nová Ves v Horách)
Ladung Loučná (Most, Lom)
Lahowitz Lahovice (Louny, Libčeves)
Lahvice  Lahvice (Liberec, neurčeno)
Lämberg Lvová (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Lametitz Lomazice (Chomutov, Chbany)
Lang Ugest Jeníšův Újezd (Teplice, Bílina)
Langenau Dlouhý Luh (Chomutov, Kadaň)
Langenau Skalice u České Lípy (Česká Lípa, Skalice u České Lípy)
Langenberg  Langenberg (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Langenbruck Dlouhý Most (Liberec, Dlouhý Most)
Langengrund Dlouhý Důl (Děčín, Krásná Lípa)
Langewiese Dlouhá Louka (Teplice, Osek)
Laschan Lažany (Liberec, Lažany)
Laschan Lažany (Semily, Vyskeř)
Laube Loubí (Děčín, Děčín)
Lauben Loubí (Česká Lípa, Holany)
Laucha Louchov (Chomutov, Domašín)
Laukorschan Lukohořany (Litoměřice, Děčany)
Laun Louny (Louny, Louny)
Launitz Lounice (Most, Litvínov)
Launken Lounky (Litoměřice, Chodouny)
Lauschek Loužek (Semily, Turnov)
Lautsche Loučná (Liberec, Višňová)
Lautschnei Loučná nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou)
Lautzka Loucká (Litoměřice, Mšené-lázně)
Lauxmühle Výsada (Chomutov, Vejprty)
Leinisch Mlýniště (Ústí nad Labem, Chuderov)
Leinitz Mlýnce (Litoměřice, Třebenice)
Leissen Lysá (Ústí nad Labem, Povrly)
Leitmeritz Litoměřice (Litoměřice, Litoměřice)
Lellowa Lelov (Teplice, Žalany)
Leneschitz Lenešice (Louny, Lenešice)
Leopoldsruh Leopoldka (Děčín, Velký Šenov)
Lerchenthal Skřivánčí (Děčín, Velká Bukovina)
Leschkau Ležky (Louny, Lubenec)
Leschnitz Lešnice (Česká Lípa, Tuhaň)
Leschtine Leština (Ústí nad Labem, Malé Březno)
Leskai Leská (Litoměřice, Třebívlice)
Leskamühle Leskovský Mlýn (Louny, Krásný Dvůr)
Leskau Lestkov (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Leskau Lestkov (Semily, Radostná pod Kozákovem)
Leskenthal Vítkov (Česká Lípa, Česká Lípa)
Letarschowitz Letařovice (Liberec, Bílá)
Letau Letov (Louny, Podbořany)
Letschitz Ledčice (Mělník, Ledčice)
Leukersdorf Čermná (Ústí nad Labem, Libouchec)
Leutersdorf  Leutersdorf
Lewanitz Levonice (Louny, Postoloprty)
Lewin Levín (Litoměřice, Levín)
Lewiner Oels Levínská Olešnice (Semily, Levínská Olešnice)
Lhota Lhota (Semily, Chuchelna)
Lhota Lhota na Vrších (Semily, Svojek)
Lhota-Bradletz Bradlecká Lhota (Semily, Bradlecká Lhota)
Lhotka Lhotka (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Lhotta Lhota (Litoměřice, Třebenice)
Libenken Libínky (Litoměřice, Polepy)
Libentin Libentiny (Jablonec nad Nisou, Líšný)
Libeschitz Liběšice (Louny, Liběšice)
Libitz Libíč (Liberec, Český Dub)
Liboch Liběchov (Mělník, Liběchov)
Libochowan Libochovany (Litoměřice, Libochovany)
Libochowitz Libochovice (Litoměřice, Libochovice)
Liboritz Libořice (Louny, Libořice)
Liboteinitz Libotenice (Litoměřice, Libotenice)
Libus Levousy (Litoměřice, Křesín)
Lieben Libov (Ústí nad Labem, Chuderov)
Liebenau Hodkovice nad Mohelkou (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Liebeschitz Liběšice (Litoměřice, Liběšice)
Liebisch Libouš (Chomutov, Březno)
Liebkowitz Libkovice (Louny, Lubenec)
Liebotitz Libědice (Chomutov, Libědice)
Liebotschan Libočany (Louny, Žatec)
Liebowis Libovice (Mělník, Nosálov)
Liebshausen Libčeves (Louny, Libčeves)
Liebschitz Liběšice (Most, Želenice)
Liebstadtl Libštát (Semily, Libštát)
Liebwerd Libverda (Děčín, Děčín)
Liesdorf Liboňov (Ústí nad Labem, Telnice)
Liesen Litoltov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Liessnitz Lysec (Teplice, Bžany)
Lichtenberg Světlík (Děčín, Horní Podluží)
Lichtenberg  Lichtenberg (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Lichtenhain Světliny 1. díl (Děčín, Varnsdorf)
Lichtenhain Světliny 2. díl (Děčín, Rumburk)
Lichtenhain  Lichtenhain
Lichtenstein Ladečka (Děčín, Horní Podluží)
Lichtowitz Litochovice nad Labem (Litoměřice, Prackovice nad Labem)
Limpach Lipnice (Děčín, Kunratice)
Lindau Lipětín (Most, Litvínov)
Lindenau Lindava (Česká Lípa, Cvikov)
Linschen Hlince (Teplice, Kostomlaty pod Milešovkou)
Linz Mlýnce (Louny, Vroutek)
Lipkowitz Libkovice pod Řípem (Litoměřice, Libkovice pod Řípem)
Lippai Lipá (Litoměřice, Třebenice)
Lippenz Lipenec (Louny, Lipno)
Liptitz Liptice (Teplice, Ledvice)
Liquitz Libkovice (Most, Mariánské Radčice)
Lisek Lísek (Jablonec nad Nisou, Pulečný)
Lisek Lísky (Liberec, Všelibice)
Lischan Lišany (Louny, Lišany)
Lischken Liškov (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Lischnei Líšný 1. díl (Jablonec nad Nisou, Líšný)
Lischnei Líšný 2. díl (Jablonec nad Nisou, Líšný)
Lischnitz Lišnice (Most, Lišnice)
Lischtian Líšťany (Louny, Louny)
Lischwitz Liběšovice (Louny, Blšany)
Liskowitz Lyskovice (Teplice, Světec)
Litschkau Líčkov (Louny, Liběšice)
Litschnitz Ličenice (Litoměřice, Úštěk)
Littnitz Litice (Česká Lípa, Blíževedly)
Lobeditz Zlovědice (Louny, Krásný Dvůr)
Lobenau Pochvalov (Rakovník, Pochvalov)
Lobendau Lobendava (Děčín, Lobendava)
Lobetanz Taneček (Česká Lípa, Stvolínky)
Lobositz Lovosice (Litoměřice, Lovosice)
Lochtschitz Lochočice (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Lochtusch Loktuše (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Lomnitz an der Popelka Lomnice nad Popelkou (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Loosch Lahošť (Teplice, Lahošť)
Losan Lažany (Chomutov, Hrušovany)
Losdorf Ludvíkovice (Děčín, Ludvíkovice)
Loschowitz Lovečkovice (Litoměřice, Lovečkovice)
Loukow Loukov (Semily, Háje nad Jizerou)
Loukowitschek Loukovičky (Liberec, Český Dub)
Louschnitz Loužnice (Jablonec nad Nisou, Loužnice)
Loutschek Loučky (Semily, Loučky)
Loutschek Sekerkovy Loučky (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Loutschka Loucká (Kladno, Loucká)
Lubau Hlubany (Louny, Podbořany)
Lubenz Lubenec (Louny, Lubenec)
Lubokei Hluboká (Liberec, Liberec)
Ludwigsdörfel Ludvíkovičky (Děčín, Lipová)
Luh Luhov (Česká Lípa, Brniště)
Luka Lukov (Litoměřice, Úštěk)
Lukawetz Lukavec (Litoměřice, Lukavec)
Lukawitz Lukavice (Litoměřice, Lovečkovice)
Luken Luka (Česká Lípa, Luka)
Lukov Lukov (Teplice, Lukov)
Lummel Lomy (Litoměřice, Snědovice)
Luppitz Hlupice (Litoměřice, Lovečkovice)
Lusdorf an der Tafelfichte Ludvíkov pod Smrkem (Liberec, Nové Město pod Smrkem)
Lusen Luhy (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Luschitz Lužice (Chomutov, Kadaň)
Luschitz Lužice (Most, Lužice)
Luschwitz Lužec (Ústí nad Labem, Povrly)
Lust Lužec (Louny, Vroutek)
Luxdorf Lukášov (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Maffersdorf Vratislavice nad Nisou (Liberec, Liberec)
Mähren Morava (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Machendorf Machnín (Liberec, Liberec)
Machlov  Machlov (Jablonec nad Nisou, Držkov)
Malitschen Malíč (Litoměřice, Malíč)
Malkau Málkov (Chomutov, Málkov)
Malnitz Malnice (Louny, Postoloprty)
Malohostitz Malhostice (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Malschen Malečov (Ústí nad Labem, Malečov)
Malschen Malešov (Litoměřice, Hoštka)
Malschitz Malčice (Liberec, Všelibice)
Malschwitz Malšovice (Děčín, Malšovice)
Maltheuern Záluží (Most, Horní Jiřetín)
Manisch Manušice (Česká Lípa, Česká Lípa)
Männelsdorf Zvoníčkov (Chomutov, Kadaň)
Margarethendorf Markéta (Děčín, Dolní Poustevna)
Maria Radschitz Mariánské Radčice (Most, Mariánské Radčice)
Mariannaberg Marjanín (Děčín, Děčín)
Mariaschein Bohosudov (Teplice, Krupka)
Marienberg Mariánská Hora (Jablonec nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách)
Marienthal Mariánské Údolí (Most, Horní Jiřetín)
Markelsdorf Merklov (Jablonec nad Nisou, Desná)
Markelsdorf Mrklov (Semily, Benecko)
Markersdorf Markvartice (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Markersdorf Markvartice (Děčín, Markvartice)
Markwartz Markvarec (Louny, Hřivice)
Marschen Maršov (Teplice, Krupka)
Marschowitz Maršovice (Jablonec nad Nisou, Maršovice)
Martinowes Martiněves (Litoměřice, Martiněves)
Märzdorf Menhartice (Chomutov, Křimov)
Maschau Mašov (Semily, Turnov)
Maschau Mašťov (Chomutov, Mašťov)
Maschkowitz Maškovice (Litoměřice, Ploskovice)
Maschkowitz Maškovice (Ústí nad Labem, Povrly)
Maschwitz Maršovice (Česká Lípa, Chlum)
Mastirowitz Mastířovice (Litoměřice, Vrbice)
Matzdorf Mackov (Most, Český Jiřetín)
Matzgrund  Matzgrund (Česká Lípa, Blatce)
Maxdorf Maxičky (Děčín, Děčín)
Maxdorf Maxov (Česká Lípa, Radvanec)
Meckl Mětikalov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Mednei Medný (Česká Lípa, Stráž pod Ralskem)
Medonost Medonosy (Mělník, Želízy)
Meischlowitz Mašovice (Ústí nad Labem, Povrly)
Meistersdorf Mistrovice (Česká Lípa, Nový Oldřichov)
Melk Mělník (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Meretitz bei Klösterle a d. E. Miřetice u Klášterce nad Ohří (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Meretitz bei Winternitz Miřetice u Vintířova (Chomutov, Radonice)
Meronitz Měrunice (Teplice, Měrunice)
Merskles Mrsklesy (Litoměřice, Třebenice)
Mertendorf Merboltice (Děčín, Merboltice)
Merzdorf Břevniště (Česká Lípa, Hamr na Jezeře)
Merzdorf Martiněves (Děčín, Jílové)
Merzdorf Martinice (Semily, Martinice)
Merzdorf Martinov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Merzlitz Mrzlice (Teplice, Hrobčice)
Meseritz Meziříčí (Chomutov, Kadaň)
Mezilesí  Mezilesí (Česká Lípa, neurčeno)
Mickenhahn Provodín (Česká Lípa, Provodín)
Miholtz  Miholtz (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Michanitz Michanice (Chomutov, Chomutov)
Michelob Měcholupy (Louny, Měcholupy)
Michelsberg Michalovice (Litoměřice, Michalovice)
Michelsdorf Veliká Ves (Chomutov, Veliká Ves)
Michowka Michovka (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Michzen Myštice (Litoměřice, Chudoslavice)
Mikoltz  Mikoltz (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Milay Milá (Most, Bečov)
Mildenau Luh (Liberec, Raspenava)
Mildeneichen Lužec (Liberec, Raspenava)
Millai Milý (Rakovník, Milý)
Milleschau Milešov (Litoměřice, Velemín)
Milonka  Milonka (Louny, Peruc)
Miloschitz Milošice (Louny, Měcholupy)
Milsau Milžany (Chomutov, Kadaň)
Miltschowes Milčeves (Louny, Žatec)
Minichhof Mnichov (Louny, Libčeves)
Minkwitz Minkovice (Liberec, Višňová)
Miroschowitz Mirošovice (Teplice, Hrobčice)
Mirschowitz Miřejovice (Litoměřice, Miřejovice)
Mittelgrund Prostřední Žleb (Děčín, Děčín)
Mittelhof Philipsburg (Děčín, neurčeno)
Mittelndorf  Mittelndorf
Mladey Mladé (Litoměřice, Liběšice)
Mladostow Mladostov (Semily, Vyskeř)
Modlan Modlany (Teplice, Modlany)
Modschitz Modřišice (Semily, Modřišice)
Mohelka Mohelka (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Mohlischen Maleš (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Mohr Mory (Louny, Podbořany)
Mokerschin Mokřiny (Semily, Turnov)
Mokotil Mukoděly (Louny, Vroutek)
Mokrei Mokrý (Semily, Všeň)
Moldau Moldava (Teplice, Moldava)
Morawan Moravany (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Morawes Moravěves (Most, Havraň)
Morgendorf Rané (Česká Lípa, Kravaře)
Morgenthau Rousínov (Česká Lípa, Svor)
Morchenstern Smržovka (Jablonec nad Nisou, Smržovka)
Mörkau Mírkov (Ústí nad Labem, Povrly)
Morzinow Morcinov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Mosern Mojžíř (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem III - Neštěmice)
Moschen Mošnov (Teplice, Bžany)
Moschnitz Mošnice (Litoměřice, Snědovice)
Motschitken Močítka (Liberec, Žďárek)
Mraiditz Mradice (Louny, Postoloprty)
Mscheno bei Budin Mšené-lázně (Litoměřice, Mšené-lázně)
Mückenberg Komáří Hůrka (Teplice, Krupka)
Müglitz Mohelnice (Teplice, Krupka)
Mühlberg Mlýnský vrch (Česká Lípa, neurčeno)
Mühlendorf Smilov (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Mühlörzen Milířsko (Děčín, Děčín)
Mühlscheibe Mlýnice (Liberec, Nová Ves)
Mukarschow Mukařov (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Mukarschow Mukařov (Mladá Boleslav, Mukařov)
Mukov Mukov (Teplice, Hrobčice)
München Mnichov (Ústí nad Labem, Libouchec)
Münitz Minice (Louny, Velemyšleves)
Münkendorf Minkovice (Liberec, Šimonovice)
Munker Mukařov (Litoměřice, Lovečkovice)
Münzberg Mnišská hora (Česká Lípa, Stružnice)
Mutowitz Mutějovice (Rakovník, Mutějovice)
Mutzka Muckov (Litoměřice, Levín)
Na Tokáni  Na Tokáni (Česká Lípa, Jetřichovice)
Na wršich Na Vrších (Semily, Svojek)
Nabsel Bzí (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Nahlau Náhlov (Česká Lípa, Ralsko)
Nantischkow Nantiškov (Liberec, Všelibice)
Naschau Naší (Chomutov, Březno)
Naschowitz Náčkovice (Litoměřice, Lovečkovice)
Nassendorf Hely (Děčín, Krásná Lípa)
Natschung Načetín (Chomutov, Kalek)
Nawarow Navarov (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Nedam Nedamov (Česká Lípa, Dubá)
Nedarsch Nedaříž (Semily, Horka u Staré Paky)
Nedoweska Nedvězí (Česká Lípa, Dubá)
Nedwieditsch Medvědice (Litoměřice, Třebenice)
Nedwies Nedvězí (Semily, Slaná)
Negranitz Nechranice (Chomutov, Březno)
Nehasitz Nehasice (Louny, Žatec)
Nechwalitz Nechvalice (Teplice, Bystřany)
Nemelkau Nemilkov (Most, Lišnice)
Nemetschken Němečky (Teplice, Ohníč)
Nemschen Němčí (Ústí nad Labem, Malečov)
Neosablitz Nezabylice (Chomutov, Nezabylice)
Neprowitz Neprobylice (Louny, Podbořany)
Neschwitz Nebočady (Děčín, Děčín)
Nestersitz Neštědice (Ústí nad Labem, Povrly)
Nestomitz Neštěmice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem III - Neštěmice)
Neswatschil Nesvačily (Liberec, Všelibice)
Netiesch Mnetěš (Litoměřice, Mnetěš)
Netluk Pnětluky (Litoměřice, Podsedice)
Netluk Pnětluky (Louny, Pnětluky)
Netschenitz Nečemice (Louny, Tuchořice)
Netschich Nečichy (Louny, Louny)
Neu Berzdorf Pertoltice (Liberec, Pertoltice)
Neu Falkenburg Zámecká (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Neu Gründl Doly (Litoměřice, Podsedice)
Neu Habendorf Nová Stráž nad Nisou (Liberec, Stráž nad Nisou)
Neu Harzdorf Nový Harcov (Liberec, Liberec)
Neu Kalken Nová Skalka (Česká Lípa, Skalka u Doks)
Neu Lenzel Nový Mlýnec (Litoměřice, Třebušín)
Neu Luh Nový Luhov (Česká Lípa, Brniště)
Neu Modlan Nové Modlany (Teplice, Krupka)
Neu Paulsdorf Nové Pavlovice (Liberec, Liberec)
Neu Perstein Nový Berštejn (Česká Lípa, Dubá)
Neu Reichstadt Nové Zákupy (Česká Lípa, Zákupy)
Neu Schiedel Nový Šidlov (Česká Lípa, Zákupy)
Neu Schölinde Nová Krásná Lípa (Děčín, Krásná Lípa)
Neu Smilowitz Nové Smilovice (Rakovník, Smilovice)
Neu Warnsdorf Nový Varnsdorf (Děčín, Varnsdorf)
Neu-Bohmen Nová Bohyně (Děčín, Malšovice)
Neuborn  Neuborn (Česká Lípa, neurčeno)
Neubruch  Neubruch (Česká Lípa, neurčeno)
Neu-Daubitz Nové Doubice (Děčín, Krásná Lípa)
Neudelbaum Modlibohov (Liberec, Český Dub)
Neudorf Nová Ves (Chomutov, Hora Svatého Šebestiána)
Neudorf Nová Ves (Louny, Nepomyšl)
Neudorf Nová Ves (Louny, Nová Ves)
Neudorf Nová Ves (Semily, Karlovice)
Neudorf Nová Ves (Semily, Poniklá)
Neudorf Nová Ves (Teplice, Osek)
Neudorf Nová Ves nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Nová Ves nad Nisou)
Neudorf Nová Ves u Bynova (Děčín, Děčín)
Neudorf an der Biela Nové Sedlo (Chomutov, Vrskmaň)
Neudorf an der Popelka Nová Ves nad Popelkou (Semily, Nová Ves nad Popelkou)
Neudörfel Nová Ves (Česká Lípa, Volfartice)
Neudörfel Nová Ves (Litoměřice, Lovečkovice)
Neudörfel Nová Ves (Litoměřice, Snědovice)
Neudörfel Nová Ves (Teplice, Teplice)
Neudörfel Nová Ves (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Neudörfel Nová Ves u Pláně (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Neudörfel Nová Víska (Děčín, Růžová)
Neudörfel Nová Víska (Chomutov, Domašín)
Neudörfel Nová Víska (Chomutov, Kadaň)
Neudörfel Nová Víska (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Neudörfel Nová Víska (Liberec, Chrastava)
Neudörfel Nová Víska (Liberec, Nová Ves)
Neudörfel Nová Víska u Rokle (Chomutov, Kadaň)
Neudörfl Nová Víska (Děčín, Dolní Poustevna)
Neue Pauska  Neue Pauska (Louny, neurčeno)
Neu-Ehrenberg Nové Křečany (Děčín, Staré Křečany)
Neuforstwalde Nový Les (Děčín, neurčeno)
Neu-Franzensthal Nový Francentál (Děčín, Varnsdorf)
Neugarten Zahrádky (Česká Lípa, Zahrádky)
Neu-Georgswalde Nový Jiříkov (Děčín, Jiříkov)
Neu-Grafenwalde Nové Hraběcí (Děčín, Šluknov)
Neugreschei Nové Zvolání (Chomutov, neurčeno)
Neugrund Novosedlo (Česká Lípa, Žandov)
Neuhaus Nový Dům (Chomutov, Blatno)
Neuhaus Svahová (Chomutov, Boleboř)
Neuhäusel Nová Vesnička (Litoměřice, Liběšice)
Neuhäusel Nové Domky (Česká Lípa, Svojkov)
Neuhof Nové Dvory (Litoměřice, Nové Dvory)
Neuhof Nové Dvory (Teplice, Bystřany)
Neuhof Nový Dvůr (Ústí nad Labem, Petrovice)
Neuhöfen Nové Dvory (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Neu-Kreibitz Nová Chřibská (Děčín, Rybniště)
Neuland Dolní Novina (Česká Lípa, Ralsko)
Neuland Novina (Česká Lípa, Stvolínky)
Neuland Novina (Děčín, Benešov nad Ploučnicí)
Neuland Novina (Liberec, Kryštofovo Údolí)
Neuland Ostré (Litoměřice, Úštěk)
Neuland am Rollberge Noviny pod Ralskem (Česká Lípa, Noviny pod Ralskem)
Neumühl Nový Mlýn (Česká Lípa, Ralsko)
Neumühl  Neumühl (Česká Lípa, neurčeno)
Neumühle Nový Mlýn (Louny, Petrohrad)
Neumühle  Neumühle (Teplice, neurčeno)
Neundorf Nová Ves (Liberec, Nová Ves)
Neu-Ohlisch Nová Oleška (Děčín, Huntířov)
Neusattel Nové Sedlo (Louny, Nové Sedlo)
Neuschenke Nová Hospoda (Česká Lípa, Ralsko)
Neuschloss Nový Hrad (Louny, Jimlín)
Neuschloss Nový Zámek (Česká Lípa, Zahrádky)
Neuschöllesen Nová Železná (Louny, Libořice)
Neusorge Nová Starost (Česká Lípa, Blatce)
Neusorge Nová Starost (Děčín, Rumburk)
Neusorge Nová Starost (Liberec, Rynoltice)
Neusorge  Neusorge
Neustadt Nové Město (Teplice, Mikulov)
Neustadt  Neustadt (Liberec, neurčeno)
Neustadt an der Tafelfichte Nové Město pod Smrkem (Liberec, Nové Město pod Smrkem)
Neustadtl Jezvé (Česká Lípa, Stružnice)
Neustück Novina (Jablonec nad Nisou, Desná)
Neustück  Neustück (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Neu-Thein Nový Týnec (Litoměřice, Úštěk)
Neu-Tupadl Nové Tupadly (Mělník, Želízy)
Neuwald Nový Les (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Neuwald Nový Svět (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Neuwald  Neuwald (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Neuwalde  Neuwalde
Neuwelt Nový Svět (Semily, Harrachov)
Neu-Wernsdorf Nové Verneřice (Teplice, Hrob)
Neuwiese Nová Louka (Jablonec nad Nisou, Bedřichov)
Neu-Wosnalitz Nové Osinalice (Mělník, Želízy)
Nickelsdorf Mikulovice (Most, Nová Ves v Horách)
Nieder Berzdorf Dolní Pertoltice (Liberec, Pertoltice)
Nieder Berzdorf Dolní Suchá (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Nieder Eicht Dolní Dubičná (Litoměřice, Úštěk)
Nieder Hanichen Dolní Hanychov (Liberec, Liberec)
Nieder Koblitz Dolní Chobolice (Litoměřice, Liběšice)
Nieder Liebich Dolní Libchava (Česká Lípa, Česká Lípa)
Nieder Lichtenwalde Dolní Světlá (Česká Lípa, Mařenice)
Nieder Nösel Dolní Nezly (Litoměřice, Liběšice)
Nieder Politz Dolní Police (Česká Lípa, Žandov)
Nieder Preschkau Dolní Prysk (Česká Lípa, Prysk)
Nieder Rebire Dolní Šebířov (Litoměřice, Lovečkovice)
Nieder Repsch Dolní Řepčice (Litoměřice, Liběšice)
Nieder Tenzel Dolní Týnec (Litoměřice, Třebušín)
Nieder Ullersdorf Dolní Oldříš (Liberec, Bulovka)
Nieder Wessig Dolní Vysoké (Litoměřice, Úštěk)
Nieder Wittig Dolní Vítkov (Liberec, Chrastava)
Nieder-Duschnitz Dolní Dušnice (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Nieder-Ebersdorf Dolní Habartice (Děčín, Dolní Habartice)
Nieder-Ehrenberg Dolní Křečany (Děčín, Rumburk)
Nieder-Einsiedel Dolní Poustevna (Děčín, Dolní Poustevna)
Nieder-Falkenau Dolní Falknov (Děčín, Kytlice)
Niedergeorgenthal Dolní Jiřetín (Most, Horní Jiřetín)
Niedergrund (a.d. B.N.B.) Dolní Podluží (Děčín, Dolní Podluží)
Niedergrund an der Elbe Dolní Žleb (Děčín, Děčín)
Nieder-Kamnitz Dolní Kamenice (Děčín, Česká Kamenice)
Nieder-Kreibitz Dolní Chřibská (Děčín, Chřibská)
Niederkrupai Dolní Krupá (Česká Lípa / Mladá Boleslav, Dolní Krupá / Ralsko)
Niederleutensdorf Dolní Litvínov (Most, Litvínov)
Niederleutersdorf  Niederleutersdorf
Nieder-Rochlitz Dolní Rokytnice (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Nieder-Rokitai Dolní Rokytá (Mladá Boleslav, Dolní Krupá)
Nieder-Sittau Dolní Sytová (Semily, Háje nad Jizerou)
Niederstepanitz Dolní Štěpanice (Semily, Benecko)
Nieder-Ullgersdorf Dolní Oldřichov (Děčín, Děčín)
Nieder-Wellhotten Přední Lhota (Děčín, Děčín)
Niemes Mimoň (Česká Lípa, Mimoň)
Niemtschan Němčany (Louny, Krásný Dvůr)
Niesenbahn Neznabohy (Ústí nad Labem, Chuderov)
Niklasberg Mikulov (Teplice, Mikulov)
Niklasdorf Mikulovice (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Nischebohy Nížebohy (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Nixdorf Mikulášovice (Děčín, Mikulášovice)
Nokowitz Nebovazy (Chomutov, Křimov)
Nollendorf Nakléřov (Ústí nad Labem, Petrovice)
Noßadel Nosálov (Mělník, Nosálov)
Nový Dvůr  Nový Dvůr (Most, neurčeno)
Nový Mlýn Nový Mlýn (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Nudwojowitz Nudvojovice (Semily, Turnov)
Ober Berschkowitz Horní Beřkovice (Litoměřice, Horní Beřkovice)
Ober Berzdorf Horní Pertoltice (Liberec, Pertoltice)
Ober Berzdorf Horní Suchá (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Ober Eichberg Horní Dubová Hora (Česká Lípa, Dubá)
Ober Eicht Horní Dubičná (Litoměřice, Úštěk)
Ober Hammer Horní Hamr (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Ober Hanichen Horní Hanychov (Liberec, Liberec)
Ober Koblitz Horní Chobolice (Litoměřice, Liběšice)
Ober Kratzau Horní Chrastava (Liberec, Chrastava)
Ober Krupai Horní Krupá (Česká Lípa, Ralsko)
Ober Liebich Horní Libchava (Česká Lípa, Horní Libchava)
Ober Lichtenwalde Horní Světlá (Česká Lípa, Mařenice)
Ober Maxdorf Horní Maxov (Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou)
Ober Nösel Horní Nezly (Litoměřice, Liběšice)
Ober Politz Horní Police (Česká Lípa, Horní Police)
Ober Potschap Horní Počaply (Mělník, Horní Počaply)
Ober Preschkau Horní Prysk (Česká Lípa, Prysk)
Ober Priesen Vysoké Březno (Most, Malé Březno)
Ober Rebire Horní Šebířov (Litoměřice, Lovečkovice)
Ober Repsch Horní Řepčice (Litoměřice, Horní Řepčice)
Ober Rosenthal Horní Růžodol (Liberec, Liberec)
Ober Schwarzbrunn Horní Černá Studnice (Jablonec nad Nisou, Nová Ves nad Nisou)
Ober Tenzel Horní Týnec (Litoměřice, Třebušín)
Ober Wessig Horní Vysoké (Litoměřice, Levín)
Ober Wittig Horní Vítkov (Liberec, Chrastava)
Oberdorf Horní Ves (Chomutov, Chomutov)
Oberdorf Horní Ves (Most, Litvínov)
Ober-Duschnitz Horní Dušnice (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Ober-Ebersdorf Horní Habartice (Děčín, Horní Habartice)
Ober-Einsiedel Horní Poustevna (Děčín, Dolní Poustevna)
Obergeorgenthal Horní Jiřetín (Most, Horní Jiřetín)
Obergraupen Horní Krupka (Teplice, Krupka)
Obergrund (a.d. B.N.B.) Horní Podluží (Děčín, Horní Podluží)
Obergrund an der Elbe Horní Žleb (Děčín, Děčín)
Oberhaan Horní Háj (Teplice, Háj u Duchcova)
Oberhals Horní Halže (Chomutov, Měděnec)
Ober-Hennersdorf Horní Jindřichov (Děčín, Rumburk)
Ober-Hirschmantel Horní Heřmánky (Česká Lípa, Dubá)
Ober-Kamnitz Horní Kamenice (Děčín, Česká Kamenice)
Oberklee Soběchleby (Louny, Blšany)
Ober-Kreibitz Horní Chřibská (Děčín, Chřibská)
Oberleutensdorf Horní Litvínov (Most, Litvínov)
Obernitz Obrnice (Most, Obrnice)
Oberpassek Horní Paseky (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Ober-Rochlitz Horní Rokytnice (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Ober-Rokitai Horní Rokytá (Mladá Boleslav, Dolní Krupá)
Ober-Rotschau Horní Ročov (Louny, Ročov)
Obersedlitz Novosedlice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Ober-Sittowa Horní Sytová (Semily, Víchová nad Jizerou)
Oberstepanitz Horní Štěpanice (Semily, Benecko)
Obertennlösig  Obertennlösig (Česká Lípa, Doksy)
Ober-Ullgersdorf Horní Oldřichov (Děčín, Děčín)
Oberwald Horní Les (Ústí nad Labem, Libouchec)
Ober-Wellhotten Zadní Lhota (Děčín, Děčín)
Ober-Widim Horní Vidim (Mělník, Vidim)
Ober-Wiesenthal Horní Lučany (Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou)
Oblatt Oploty (Louny, Podbořany)
Ohren Javory (Děčín, Malšovice)
Ojes Újezd (Chomutov, Vrskmaň)
Okenau Okounov (Chomutov, Okounov)
Olbernhau  Olbernhau
Olbersdorf Albrechtice (Liberec, Frýdlant)
Oleschau Oleška (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Olhotta Lhota (Litoměřice, Úštěk)
Ondschikowitz Ondříkovice (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Opotschna Opočno (Louny, Opočno)
Oppolau Úpohlavy (Litoměřice, Úpohlavy)
Orpus Mezilesí (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Oschitz Osečná (Liberec, Osečná)
Oschitz Sušice (Česká Lípa, Dubá)
Ossek Osek (Teplice, Osek)
Ostróżno Ostrožno
Ottendorf  Ottendorf
Pablitschka Pavličky (Česká Lípa, Tuhaň)
Pablowitz Pavlovice (Česká Lípa, Jestřebí)
Paderschawitz Padařovice (Liberec, Soběslavice)
Padloschin Podlešín (Ústí nad Labem, Stebno)
Padouchow Padouchov (Liberec, Proseč pod Ještědem)
Pahlet Pohlody (Chomutov, Vrskmaň)
Palitsch Páleč (Litoměřice, Velemín)
Pallatz Palác (Česká Lípa, Blatce)
Paredl Pařidla (Most, Most)
Parchen Prácheň (Česká Lípa, Kamenický Šenov)
Parlosa Brložec (Děčín, Dobrná)
Pass Horní Sedlo (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Paßeck an der Iser Paseky nad Jizerou (Semily, Paseky nad Jizerou)
Patek Pátek (Louny, Peruc)
Patřička  Patřička (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Pattogrö Patokryje (Most, Patokryje)
Patzerschitz Paceřice (Liberec, Paceřice)
Pauska Poustka (Česká Lípa, Dubá)
Pauska Poustka (Děčín, Dobkovice)
Peiperz Přípeř (Děčín, Děčín)
Pelechow Pelechov (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Peleschan Pelešany (Semily, Turnov)
Pelkowitz Pelíkovice (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Perschimow Peřimov (Semily, Peřimov)
Perutz Peruc (Louny, Peruc)
Petersburg Petrohrad (Louny, Petrohrad)
Petersdorf Petrov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Petersdorf Petrovice (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Petersdorf Stvolínecké Petrovice (Česká Lípa, Stvolínky)
Peterswald Petrovice (Ústí nad Labem, Petrovice)
Petrowitz Levínské Petrovice (Litoměřice, Lovečkovice)
Petsch Bečov (Chomutov, Blatno)
Pfaffendorf Popovice (Děčín, Děčín)
Pflanzendorf Hřivčice (Louny, Peruc)
Philippenau Lužná (Děčín, Huntířov)
Philippsberg Filipov (Liberec, Frýdlant)
Philippsdorf Filipov (Děčín, Česká Kamenice)
Philippsdorf Filipov (Děčín, Jiříkov)
Philippsgrund Filipka (Liberec, Oldřichov v Hájích)
Philippsthal Filipov (Louny, Domoušice)
Philippsthal Filipovka (Liberec, Višňová)
Piegelhof  Piegelhof (Chomutov, Kadaň)
Pientschin Pěnčín (Liberec, Pěnčín)
Pießnig Písečná (Česká Lípa, Česká Lípa)
Pihanken Běhánky (Teplice, Dubí)
Pihl Pihel (Česká Lípa, Nový Bor)
Pihlerbaustellen Pihelsko (Česká Lípa, Nový Bor)
Pilkau Bílka (Teplice, Bořislav)
Pinskey Zbynsko (Česká Lípa, Ralsko)
Pintschei Pěnčín (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Pipitz Pipice (Semily, Záhoří)
Pirken Březenec (Chomutov, Jirkov)
Pist Písty (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Pistian Píšťany (Litoměřice, Píšťany)
Pitschkowitz Býčkovice (Litoměřice, Býčkovice)
Pittling Pytlíkov (Teplice, Bžany)
Pladen Blatno (Louny, Blatno)
Plahof Bláhov (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Plan Pláň (Most, Most)
Plan Pláň (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Plassdorf Blahuňov (Chomutov, Místo)
Platten Blatno (Chomutov, Blatno)
Plattenhof  Plattenhof (Chomutov, Radonice)
Platz Místo (Chomutov, Místo)
Plaukonitz Ploukonice (Semily, Všeň)
Plauschnitz Ploužnice (Česká Lípa, Ralsko)
Plauschnitz Ploužnice (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Plaw Plavy (Jablonec nad Nisou, Plavy)
Pleil Černý Potok (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Plesse Plesa (Česká Lípa, Svojkov)
Ploscha Blažim (Louny, Blažim)
Plöschen Blešno (Litoměřice, Třebívlice)
Ploschkowitz Ploskovice (Litoměřice, Ploskovice)
Poceplitz Počeplice (Litoměřice, Štětí)
Pockau Bukov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Pöckel Peklov (Litoměřice, Třebušín)
Podbratetz Podbradec (Litoměřice, Mšené-lázně)
Poddoubi Poddoubí (Semily, Vyskeř)
Podersam Podbořany (Louny, Podbořany)
Podhaj Podhájí (Semily, Karlovice)
Podhora Podhora (Liberec, Kobyly)
Podhorsch Pohoří (Semily, Olešnice)
Podhrází Pod hrází (Česká Lípa, neurčeno)
Podiwin Podviní (Litoměřice, Trnovany)
Podjesterschab Podjestřábí (Liberec, Všelibice)
Podkamení  Podkamení (Liberec, neurčeno)
Podletitz Podlesice (Chomutov, Veliká Ves)
Podlitz Podolec (Česká Lípa, Jestřebí)
Podlusk Podlusky (Litoměřice, Roudnice nad Labem)
Podmoklitz Podmoklice (Semily, Semily)
Podol Podolí (Litoměřice, Mšené-lázně)
Podrádlí  Podrádlí (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Podseditz Podsedice (Litoměřice, Podsedice)
Podschedlitz Počedělice (Louny, Počedělice)
Podtein Podtýn (Semily, Žernov)
Pohlig Poláky (Chomutov, Chbany)
Pohoran Pohořany (Litoměřice, Žitenice)
Pohoran Skalice (Litoměřice, Žitenice)
Pohorsch Pohoří (Semily, Stružinec)
Pohorschitz Pohořice (Litoměřice, Martiněves)
Pohorz Pohoří (Ústí nad Labem, Malečov)
Pokatitz Pokutice (Chomutov, Kadaň)
Pokratitz Pokratice (Litoměřice, Litoměřice)
Polaun Polubný (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Polehrad Polerady (Most, Polerady)
Polepp Polepy (Litoměřice, Polepy)
Politz an der Elbe Boletice nad Labem (Děčín, Děčín)
Pöllma Podmilesy (Chomutov, Domašín)
Pomeisl Nepomyšl (Louny, Nepomyšl)
Pömmerle Povrly (Ústí nad Labem, Povrly)
Ponikla Poniklá (Semily, Poniklá)
Popeln Popelov (Česká Lípa, Jestřebí)
Popelnitz Popelnice (Jablonec nad Nisou, Tanvald)
Popels Poplze (Litoměřice, Libochovice)
Poppendörfel Popovičky (Děčín, Huntířov)
Poratsch Pohradice (Teplice, Světec)
Posden Pozdeň (Kladno, Pozdeň)
Poselmühle Poslův Mlýn (Česká Lípa, Doksy)
Pösswitz Pesvice (Chomutov, Pesvice)
Postelberg Postoloprty (Louny, Postoloprty)
Postitz Božtěšice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Postrum Postřelná (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Potrosowitz Petrašovice (Liberec, Bílá)
Potschapl Počaply (Litoměřice, Terezín)
Potscherad Počerady (Louny, Výškov)
Potzatken Počátky (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Prahn Brany (Chomutov, Březno)
Prachov  Prachov (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Prachowey Prachová (Litoměřice, Polepy)
Prantmühle  Prantmühle (Teplice, neurčeno)
Praskowitz an der Elbe Prackovice nad Labem (Litoměřice, Prackovice nad Labem)
Pratzkau Prackov (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Prause Brusov (Litoměřice, Úštěk)
Prebischtor Pravčická Brána (Děčín, Hřensko)
Prenzig Brančíky (Chomutov, Březno)
Presei Březí (Ústí nad Labem, Malečov)
Preschen Břešťany (Teplice, Bílina)
Presnitz Březnice (Louny, Kryry)
Pressern Břežany (Louny, Nové Sedlo)
Pressnitz Přísečnice (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Pribenz Přibenice (Louny, Lubenec)
Priedlanz Předlánce (Liberec, Višňová)
Priesen Březno (Chomutov, Březno)
Priesen Březno (Litoměřice, Velemín)
Priessern Březno (Louny, Postoloprty)
Priesten Přestanov (Ústí nad Labem, Přestanov)
Prischowitz Příšovice (Liberec, Příšovice)
Pritschapl Přečaply (Chomutov, Údlice)
Proboscht Proboštov (Ústí nad Labem, Malečov)
Probstau Proboštov (Teplice, Proboštov)
Prödlas Brodce (Chomutov, Kadaň)
Prödlitz Předlice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Pröhl Prahly (Chomutov, Kadaň)
Pröhlig Přívlaky (Louny, Žiželice)
Prohn Braňany (Most, Braňany)
Pröllas Brody (Louny, Krásný Dvůr)
Promuth Prachomety (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Propastný  Propastný (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Prosanken Brozánky (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Prosetitz Prosetice (Teplice, Teplice)
Prosetsch Proseč (Semily, Záhoří)
Prosetsch Proseč (Semily, Žernov)
Proschwitz Proseč (Česká Lípa, Ralsko)
Proschwitz Proseč nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Proschwitz Proseč pod Ještědem (Liberec, Proseč pod Ještědem)
Prosicka Prosíčka (Česká Lípa, Ralsko)
Prositschka Prosíčka (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Prosmik Prosmyky (Litoměřice, Lovosice)
Prosseln Prosetín (Děčín, Dobkovice)
Prösteritz Přezetice (Chomutov, Kadaň)
Protivná  Protivná (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Pruss Brusy (Chomutov, Libědice)
Prütschel Průčelí (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Przesau Přeskaky (Chomutov, Chbany)
Pschan Blšany u Loun (Louny, Blšany u Loun)
Pschedonin Předonín (Litoměřice, Bechlín)
Pschepersch Přepeře (Semily, Přepeře)
Pschestawlk Přestavlky (Litoměřice, Přestavlky)
Pschibislawitz Přibyslavice (Liberec, Všelibice)
Pschikri Příkrý (Semily, Příkrý)
Pschiwlak Přívlaka (Semily, Poniklá)
Pschüra Přerov (Děčín, Děčín)
Pschüra Přerov (Ústí nad Labem, Malé Březno)
Puletschnei Pulečný (Jablonec nad Nisou, Pulečný)
Püllna Bylany (Most, Malé Březno)
Pürstein Perštejn (Chomutov, Perštejn)
Puschmühle  Puschmühle (Teplice, neurčeno)
Puschwitz Buškovice (Louny, Podbořany)
Qualen Chvalov (Ústí nad Labem, Stebno)
Quinau Květnov (Chomutov, Blatno)
Quis Chvistec (Česká Lípa, Jestřebí)
Rabendorf Vranov (Česká Lípa, Mimoň)
Rabenei Roveň (Česká Lípa, Blatce)
Rabenmühle  Rabenmühle (Chomutov, Blatno)
Rabenstein Havraní (Česká Lípa, Žandov)
Račany Račany (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Radaun Radouň (Litoměřice, Štětí)
Radenhäusel  Radenhäusel (Teplice, neurčeno)
Radigau Radechov (Chomutov, Radonice)
Radimowitz Radimovice (Liberec, Radimovice)
Radis Hradiště (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Radisch Hradiště (Česká Lípa, Chlum)
Radl Rádlo (Jablonec nad Nisou, Rádlo)
Radlitz Radlice (Liberec, Všelibice)
Radonitz Radonice (Chomutov, Radonice)
Radonitz an der Eger Radonice nad Ohří (Louny, Peruc)
Radonowitz Radoňovice (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Radositz Radostice (Litoměřice, Vchynice)
Radostin Radostín (Liberec, Sychrov)
Radowesitz Radovesice (Litoměřice, Radovesice)
Radowesitz Radovesice (Teplice, Radovesice)
Radwanitz Radvanice (Liberec, Kobyly)
Radwanowitz Radvánovice (Semily, Karlovice)
Radzein Radejčín (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Rachel Rokle (Chomutov, Rokle)
Rai Ráj (Mělník, Mšeno)
Raitschowes Radíčeves (Louny, Žatec)
Raiza Rájec (Ústí nad Labem, Tisá)
Rakous Rakousy (Semily, Rakousy)
Rannay Raná (Louny, Raná)
Rascha Rašov (Most, Klíny)
Raschen Rašovka (Liberec, Šimonovice)
Raschowitz Rašovice (Litoměřice, Úštěk)
Raspenau Raspenava (Liberec, Raspenava)
Ratsch Hradiště (Litoměřice, Lovečkovice)
Ratsch Hradiště (Teplice, Bžany)
Ratschen Hradčany (Liberec, Bílá)
Ratschendorf Radčice (Liberec, Liberec)
Ratschinowes Račiněves (Litoměřice, Račiněves)
Ratschitz Račetice (Chomutov, Račetice)
Ratschitz Račice (Litoměřice, Račice)
Ratschitz Radčice (Jablonec nad Nisou, Radčice)
Ratzken Hradec (Litoměřice, Levín)
Raudnei Roudný (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Raudnei Roudný (Semily, Karlovice)
Raudney Roudné (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Raudnig Roudníky (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Raudnitschek Roudníček (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Raudnitz Roudnice (Semily, Jestřabí v Krkonoších)
Raudnitz an der Elbe Roudnice nad Labem (Litoměřice, Roudnice nad Labem)
Rauchberg Dymník (Děčín, Rumburk)
Rauschengrund Šumná (Most, Litvínov)
Razitz Razice (Teplice, Hrobčice)
Rebitschkamühle Hřebíčkovský Mlýn (Louny, Kryry)
Redenitz Radnice (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Redhoscht Ředhošť (Litoměřice, Mšené-lázně)
Rednitz Řednice (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Regersdorf Borek (Česká Lípa, Zahrádky)
Rehdörfel Srní u České Lípy (Česká Lípa, Provodín)
Rehwasser Srní Potok (Česká Lípa, Mimoň)
Reiditz Rejdice (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Reifen  Reifen (Děčín, Benešov nad Ploučnicí)
Reihen Rájov (Chomutov, Perštejn)
Reichen Rychnov (Děčín, Verneřice)
Reichenau Rychnov u Jablonce nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Reichenberg Liberec (Liberec, Liberec)
Reichstadt Zákupy (Česká Lípa, Zákupy)
Rein Ráj (Česká Lípa, Blíževedly)
Reindlitz Ryjice (Ústí nad Labem, Ryjice)
Reinowitz Rýnovice (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Reischdorf Rusová (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Reizenhain Pohraniční (Chomutov, Hora Svatého Šebestiána)
Rennersdorf Rynartice (Děčín, Jetřichovice)
Repnitz Řepnice (Litoměřice, Libochovany)
Reschitz Hřešice (Kladno, Pozdeň)
Retschitz Račice (Chomutov, Březno)
Rezny Aujezd Režný Újezd (Litoměřice, Velemín)
Ribnian Rybňany (Louny, Žatec)
Ribnitz Rybnice (Semily, Háje nad Jizerou)
Riboch Příbohy (Mělník, Mšeno)
Ridwaltitz Rydvaltice (Jablonec nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou)
Riegersdorf Modrá (Děčín, Jílové)
Riesenberg Hrad Osek (Teplice, Osek)
Ringelshain Rynoltice (Liberec, Rynoltice)
Ringenhain Větrov (Liberec, Frýdlant)
Rischkau Hříškov (Louny, Hříškov)
Rissut Řisuty (Louny, Libčeves)
Rittersdorf Rytířov (Děčín, Verneřice)
Riwitz Hřivice (Louny, Hřivice)
Robitsch Robeč (Litoměřice, Úštěk)
Robitz Robeč (Česká Lípa, Česká Lípa)
Rodbern Ratiboř (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Rodeland Klučenina (Česká Lípa, Vrchovany)
Rodenau Radenov (Chomutov, Blatno)
Rödling Mýtinka (Chomutov, Měděnec)
Rodowitz Radvanec (Česká Lípa, Radvanec)
Rohatetz Rohatce (Litoměřice, Hrobce)
Röhrsdorf Liščí (Děčín, Lipová)
Röhrsdorf Svor (Česká Lípa, Svor)
Roche Rochov (Litoměřice, Úštěk)
Rochlin Rohliny (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Rochlitz an der Iser Rokytnice nad Jizerou (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Röchlitz bei Reichenberg Rochlice u Liberce (Liberec, Liberec)
Rochow Rochov (Litoměřice, Rochov)
Rokitnitz Rokytnice (Semily, Hrubá Skála)
Ronberg Ronov (Česká Lípa, Blíževedly)
Rongstock Roztoky (Ústí nad Labem, Povrly)
Rosawitz Rozbělesy (Děčín, Děčín)
Rosendorf Růžová (Děčín, Růžová)
Rosengarten Růžová (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Rosenhain Rožany (Děčín, Šluknov)
Rosenthal Růžodol (Jablonec nad Nisou, Desná)
Rosenthal Růžodol (Most, Litvínov)
Rosenthal Růžové (Česká Lípa, Velký Valtinov)
Rosenthal Vrchoslav (Teplice, Krupka)
Rosenthal I. Růžodol I. (Liberec, Liberec)
Roschwitz Rašovice (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Rosspresse Rozprechtice (Česká Lípa, Dubá)
Rostein Rozstání (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Rostial Roztyly (Chomutov, Chbany)
Rostok Roztoky u Jilemnice (Semily, Roztoky u Jilemnice)
Rostok Roztoky u Semil (Semily, Roztoky u Semil)
Roth Aujezd Červený Újezd (Teplice, Hrobčice)
Rothberg Červený Vrch (Děčín, Děčín)
Rothe Grube Červená Jáma (Most, Nová Ves v Horách)
Rothenhaus Červený Hrádek (Chomutov, Jirkov)
Rowensko bei Turnau Rovensko pod Troskami (Semily, Rovensko pod Troskami)
Rownatschow Rovnáčov (Semily, Studenec)
Rowney Roveň (Liberec, Všelibice)
Rowney Rovné (Litoměřice, Krabčice)
Rübenau Rybnov (Česká Lípa, Holany)
Rübendörfel Řepčice (Litoměřice, Třebušín)
Rückersdorf Dolní Řasnice (Liberec, Dolní Řasnice)
Rudelsdorf Rudolice v Horách (Most, Hora Svaté Kateřiny)
Rudelsdorf an der Biela Rudolice nad Bílinou (Most, Most)
Rudiayschacht II. Důl Rudiay II. (Teplice, Bílina)
Rüdig Vroutek (Louny, Vroutek)
Rudigswalde  Rudigswalde
Rudolfsthal Rudolfov (Liberec, Liberec)
Rumburg Rumburk (Děčín, Rumburk)
Ruppersdorf Roprachtice (Semily, Roprachtice)
Ruppersdorf Ruprechtice (Liberec, Liberec)
Ruscholka Hrušovka (Litoměřice, Velemín)
Rutta Lukovsko (Litoměřice, Úštěk)
Rwatschow Rváčov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Rybáře  Rybáře (Litoměřice, Litoměřice)
Rybnik Rybník (Liberec, Sychrov)
Rýdeč  Rýdeč (Ústí nad Labem, Malečov)
Rychlow Rychlov (Semily, Benecko)
Rzeppan Řepany (Louny, Lubenec)
Rzettaun Řetouň (Ústí nad Labem, Malečov)
Řepikmühle Řepíkův Mlýn (Louny, Podbořany)
Saar Žďár (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Saara Žďár (Ústí nad Labem, Libouchec)
Saaz Žatec (Louny, Žatec)
Sababsch Zababeč (Litoměřice, Třebušín)
Sabert Zábrdí (Liberec, Osečná)
Sabnitz Saběnice (Most, Havraň)
Sabortsch Záborčí (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Sadschitz Zaječice (Chomutov, Vrskmaň)
Saduschnik Zádušníky (Litoměřice, Travčice)
Sägemühl Pytlíkovský Mlýn (Česká Lípa, Ralsko)
Sahlenbach Rokytno (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Sahorsch Záhoří (Semily, Záhoří)
Sahorsch Záhoří (Teplice, Žim)
Sachmühle  Sachmühle (Česká Lípa, neurčeno)
Sachsengrün Zakšov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Saitschitz Zaječice (Most, Bečov)
Saksen Zakšín (Česká Lípa, Dubá)
Salesel Dolní Zálezly (Ústí nad Labem, Dolní Zálezly)
Salesel Horní Zálezly (Ústí nad Labem, Malečov)
Salesel Zálezly (Louny, Velemyšleves)
Salmdorf Salmov (Děčín, Mikulášovice)
Salusch Záluží (Litoměřice, Záluží)
Saluschitz Zálužice (Louny, Žatec)
Samotin Samotín (Kladno, Zichovec)
Sandau Žandov (Česká Lípa, Žandov)
Sandberg  Sandberg (Česká Lípa, Blatce)
Sandhübel Sandhübel (Ústí nad Labem, neurčeno)
Sandl Písečná (Most, Litvínov)
Sandmühl  Sandmühl (Česká Lípa, neurčeno)
Sandschänk  Sandschänk (Česká Lípa, neurčeno)
Saras Zahražany (Most, Most)
Saskal Záskalí (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Sassadel Zásada (Jablonec nad Nisou, Zásada)
Satkau Sádek (Louny, Deštnice)
Sattai Zátyní (Česká Lípa, Dubá)
Saubernitz Zubrnice (Ústí nad Labem, Zubrnice)
Sauermühl Zourov (Česká Lípa, Ralsko)
Sbiroch Zbirohy (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Sbraschin Zbrašín (Louny, Zbrašín)
Sebastianberg Hora Svatého Šebestiána (Chomutov, Hora Svatého Šebestiána)
Sebeltitz Žebletín (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Sebeslawitz Soběslavice (Liberec, Soběslavice)
Sebitz Dřevčice (Česká Lípa, Dubá)
Sebnitz  Sebnitz
Sebusein Sebuzín (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Sedl Sedlo (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Sedletz Sedlec (Litoměřice, Sedlec)
Sedlischka Sedlíšťka (Liberec, Vlastibořice)
Sedlisko Sedlisko (Liberec, Kobyly)
Sedliště  Sedliště (Česká Lípa, neurčeno)
Sedlitz Sedlec (Most, Korozluky)
Sedlowitz Sedlejovice (Liberec, Sychrov)
Sedschitz Sedčice (Louny, Nové Sedlo)
Seegrund  Seegrund (Teplice, Dubí)
Seelau Želina (Chomutov, Rokle)
Seesitz Žežice (Ústí nad Labem, Chuderov)
Seestadtl Ervěnice (Most, Most)
Sehrles Zahořany (Chomutov, Vilémov)
Seidelberg Seidlův Vrch (Česká Lípa, Dubá)
Seidenschwanz Vrkoslavice (Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou)
Seidowitz Židovice (Most, Bečov)
Seifenbach Rýžoviště (Semily, Harrachov)
Seifersdorf Žibřidice (Liberec, Křižany)
Sejkorschitz Sýkořice (Semily, Žernov)
Seldnitz Želenice (Děčín, Děčín)
Selletitz Seletice (Louny, Postoloprty)
Sellowitz Selibice (Louny, Žatec)
Selnitz Želenice (Most, Želenice)
Seltsch Želeč (Louny, Měcholupy)
Selz Sedlec (Litoměřice, Křešice)
Semenkowitz Seménkovice (Louny, Postoloprty)
Semiech Zeměchy (Louny, Jimlín)
Semil Semily (Semily, Semily)
Semtsch Semeč (Litoměřice, Děčany)
Senkau Senkov (Louny, Zbrašín)
Senseln Zalužany (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Sensomitz Sezemice (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Serbitz Srbice (Teplice, Srbice)
Sestronowitz Sestroňovice (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Settenz Řetenice (Teplice, Teplice)
Schaab Pšov (Louny, Podbořany)
Schaboglück Žabokliky (Louny, Nové Sedlo)
Schaborschesk Žabovřesky nad Ohří (Litoměřice, Žabovřesky nad Ohří)
Schafberg  Schafberg (Česká Lípa, Blatce)
Schäferei Ovčárna (Ústí nad Labem, Tašov)
Schaiba Okrouhlá (Česká Lípa, Okrouhlá)
Schallan Žalany (Teplice, Žalany)
Schande Žandov (Ústí nad Labem, Chlumec)
Schanzendorf Valy (Česká Lípa, Krompach)
Scharchen Žďárek (Liberec, Žďárek)
Scharingen Žďárek (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Schasslowitz Častolovice (Česká Lípa, Častolovice)
Schdiar Žďár (Semily, Levínská Olešnice)
Schdiar Žďár (Semily, Veselá)
Schdiar bei Kumburg Žďár u Kumburku (Semily, Syřenov)
Schdiretz Ždírec (Semily, Levínská Olešnice)
Schedoweitz Střezivojice (Mělník, Dobřeň)
Scheer Chyše (Karlovy Vary, Chyše)
Scheiba  Scheiba
Scheitendorf  Scheitendorf (Česká Lípa, neurčeno)
Schelech Želechy (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Schelenken Želénky (Teplice, Zabrušany)
Schelesen Železná (Louny, Libořice)
Schelesen Želízy (Mělník, Želízy)
Scheletsch Želeč (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Schelewitz Želevice (Louny, Koštice)
Schelkowitz Želkovice (Louny, Libčeves)
Schellejow Želejov (Semily, Hrubá Skála)
Schelten Šelty (Česká Lípa, Kamenický Šenov)
Schelwitz Všelibice (Liberec, Všelibice)
Schemmel Všemily (Děčín, Jetřichovice)
Schenkenhan Tesařov (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Scheras Všeraz (Děčín, Děčín)
Schergau Šerchov (Chomutov, Blatno)
Schernow Žernov (Semily, Žernov)
Scherotin Žerotín (Louny, Žerotín)
Schidowitz Židovice (Litoměřice, Židovice)
Schiedel Židlov (Česká Lípa, Ralsko)
Schiedowitz Židovice (Louny, Libčeves)
Schiesselitz Žiželice (Louny, Žiželice)
Schießglock Třískolupy (Louny, Výškov)
Schiessnig Žizníkov (Česká Lípa, Česká Lípa)
Schichlitz Žichlice (Teplice, Modlany)
Schichow Žichov (Teplice, Měrunice)
Schima Žim (Teplice, Žim)
Schimberg Podhůří (Chomutov, Vysoká Pec)
Schimsdorf Šimonovice (Liberec, Šimonovice)
Schirschowitz Siřejovice (Litoměřice, Siřejovice)
Schkodejow Škodějov (Semily, Příkrý)
Schlapek Žlábek (Semily, Tatobity)
Schlapka Žlábek (Česká Lípa, Ralsko)
Schlossbezirk Zámecký Okres (Liberec, Český Dub)
Schlossermühlen  Schlossermühlen (neurčeno, neurčeno)
Schloßmühle Zámecký Mlýn (Most, Most)
Schluckenau Šluknov (Děčín, Šluknov)
Schlumpermühle  Schlumpermühle (Teplice, neurčeno)
Schmiedeberg Kovářská (Chomutov, Kovářská)
Schmiedeberg  Schmiedeberg (Česká Lípa, Blatce)
Schmorda Smordov (Děčín, Děčín)
Schnabelmühle Schnablův Mlýn (Chomutov, Kadaň)
Schnauhübel Sněžná (Děčín, Krásná Lípa)
Schneckendorf Hlemýždí (Česká Lípa, Brniště)
Schnedowitz Snědovice (Litoměřice, Snědovice)
Schneeberg Sněžník (Děčín, Jílové)
Schnellgrund  Schnellgrund (Česká Lípa, Blatce)
Schnellhübel  Schnellhübel (Česká Lípa, Blatce)
Schneppendorf Sluková (Děčín, Valkeřice)
Schöbritz Všebořice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Schönau Křenov (Česká Lípa, Dubá)
Schönau Loučky (Děčín, Verneřice)
Schönbach Meziboří (Most, Meziboří)
Schönbach Potočná (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Schönbach Zdislava (Liberec, Zdislava)
Schönborn Krásná Studánka (Liberec, Liberec)
Schönborn Krásná Studánka (Litoměřice, Úštěk)
Schönborn Krásný Studenec (Děčín, Děčín)
Schönborn Stráž u České Lípy (Česká Lípa, Stružnice)
Schönborn Studánka (Děčín, Varnsdorf)
Schönbüchel Krásný Buk (Děčín, Krásná Lípa)
Schönburg Šumná (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Schönfeld Klučky (Česká Lípa, Polevsko)
Schönfeld Krásné Pole (Děčín, Chřibská)
Schönfeld Tuchomyšl (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Schönhof Krásný Dvůr (Louny, Krásný Dvůr)
Schönlind Krásná Lípa (Chomutov, Křimov)
Schönlinde Krásná Lípa (Děčín, Krásná Lípa)
Schönpriesen Krásné Březno (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem III - Neštěmice)
Schönstein  Schönstein (Ústí nad Labem, Tisá)
Schönwald Krásný Les (Liberec, Krásný Les)
Schönwald Krásný Les (Ústí nad Labem, Petrovice)
Schöppental Šepetely (Litoměřice, Třebívlice)
Schossendorf Radeč (Česká Lípa, Žandov)
Schössl Všestudy (Chomutov, Všestudy)
Schreckenstein Střekov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Schumburg Krásná (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Schumburg an der Desse Šumburk nad Desnou (Jablonec nad Nisou, Tanvald)
Schünau Číňov (Louny, Nové Sedlo)
Schüttenitz Žitenice (Litoměřice, Žitenice)
Schutzengel Anděl Strážce (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Schwaben Šváby (Česká Lípa, Zahrádky)
Schwabitz Svébořice (Česká Lípa, Ralsko)
Schwaden Svádov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Schwarau Svárov (Liberec, Stráž nad Nisou)
Schwarzenitz Svařenice (Litoměřice, Vrutice)
Schwarzfluß Černá Říčka (Jablonec nad Nisou, Desná)
Schwarzmühle  Schwarzmühle (Česká Lípa, Dubá)
Schwarzpfütze Černá Louže (Liberec, Rynoltice)
Schwarzwald Černá Novina (Česká Lípa, Ralsko)
Schwatz Bedřichův Světec (Most, Bělušice)
Schwaz Světec (Teplice, Světec)
Schwihof Švihov (Česká Lípa, Dubá)
Schwindschitz Svinčice (Most, Lužice)
Schwoika Svojkov (Česká Lípa, Svojkov)
Schwora Svárov (Česká Lípa, Česká Lípa)
Siebensiegel Pod Sedmi Štíty (Teplice, Dubí)
Siehdichfür Hleďsebe (Semily, Rokytnice nad Jizerou)
Siertsch Ždírec (Česká Lípa, Ždírec)
Siertschergrund Ždírecký Důl (Česká Lípa, Ždírec)
Sichrow Sychrov (Liberec, Sychrov)
Silberbrunn  Silberbrunn (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Simmer Zimoř (Litoměřice, Liběšice)
Sinutz Sinutec (Louny, Libčeves)
Sirb Srby (Kladno, Tuchlovice)
Sirbitz Sýrovice (Louny, Podbořany)
Sirschenow Syřenov (Semily, Syřenov)
Skal Skály (Louny, Peruc)
Skála  Skála (Litoměřice, Doksany)
Skalan Skalany (Semily, Vyskeř)
Skalitz Skalice (Litoměřice, Třebívlice)
Skalken Skalka (Česká Lípa, Blíževedly)
Skalken Skalka (Litoměřice, Vlastislav)
Skirschina Skršín (Most, Skršín)
Skuchrow Skuhrov (Jablonec nad Nisou, Skuhrov)
Skuchrow Skuhrov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Skupitz Skupice (Louny, Postoloprty)
Skyritz Skyřice (Most, Most)
Skyrl Škrle (Chomutov, Bílence)
Skytal Skytaly (Louny, Vroutek)
Slabisch Slavošov (Ústí nad Labem, Povrly)
Slana Slaná (Semily, Slaná)
Slap Slapy (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Slatina Slatina (Litoměřice, Slatina)
Slawietin Slavětín (Louny, Slavětín)
Slawikow Slavíkov (Liberec, Vlastibořice)
Slosein Zlosyň (Mělník, Zlosyň)
Smirtschi Smrčí (Semily, Záhoří)
Smolnitz Smolnice (Louny, Smolnice)
Smradowna Smradovna (Kladno, Bílichov)
Smritschi Smrčí (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Smrschow Smržov (Liberec, Český Dub)
Sniehow Sněhov (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Sobaken Sobákov (Liberec, Český Dub)
Sobenitz Soběnice (Litoměřice, Liběšice)
Sobiesak Soběsuky (Chomutov, Chbany)
Sobietitz Sobětice (Chomutov, Výsluní)
Soblitz Sovolusky (Ústí nad Labem, Chuderov)
Sobochleben Soběchleby (Teplice, Krupka)
Soborten Sobědruhy (Teplice, Teplice)
Sobrusan Zabrušany (Teplice, Zabrušany)
Sofienhain Žofín (Děčín, Horní Podluží)
Sohr Záhořín (Česká Lípa, Cvikov)
Solan Solany (Litoměřice, Děčany)
Solloditz Suletice (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Solopisk Solopysky (Louny, Domoušice)
Sonneberg Slunečná (Česká Lípa, Slunečná)
Sonnenberg Výsluní (Chomutov, Výsluní)
Sorge Starosti (Litoměřice, Úštěk)
Sorge  Sorge (Most, neurčeno)
Sorgenthal Sorgenthal (Chomutov, Kryštofovy Hamry)
Sosau Zásada (Chomutov, Málkov)
Sosau Zásada u Rašovic (Chomutov, Kadaň)
Spalow Spálov (Semily, Semily)
Spansdorf Lipová (Ústí nad Labem, Chuderov)
Sperbersdorf Hrádečná (Chomutov, Blatno)
Spiegelsberg Kabát (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem II - Severní Terasa)
Spielhübel Kopeček (Chomutov, Březno)
Spilsow Splzov (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Spittelgrund Dolní Sedlo (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Spitz Na Špici (Chomutov, Křimov)
Spitzberg Špičák (Česká Lípa, Česká Lípa)
Sporitz Spořice (Chomutov, Spořice)
Spörning Ostrov (Česká Lípa, Ralsko)
St. Georgenthal Jiřetín pod Jedlovou (Děčín, Jiřetín pod Jedlovou)
Stabigt Dolní Chlum (Děčín, Děčín)
Staditz Stadice (Ústí nad Labem, Řehlovice)
Stádla  Stádla (Liberec, Paceřice)
Stachel Stachov (Louny, Blšany)
Stankowitz Staňkovice (Litoměřice, Staňkovice)
Stankowitz Staňkovice (Louny, Žatec)
Stanow Stanový (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Staré Město  Staré Město (Děčín, Děčín)
Starkenbach Jilemnice (Semily, Jilemnice)
Starosedl Starosedly (Teplice, Žalany)
Starrey Staré (Litoměřice, Třebívlice)
Starý Varnsdorf Varnsdorf (Děčín, Varnsdorf)
Staupen Stoupno (Česká Lípa, Horní Police)
Steben Stebno (Louny, Kryry)
Stebno Stebno (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Stefansruh Příchovice (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Steinbach Kamenička (Děčín, Děčín)
Steinbach Kamenný Potok (Děčín, Děčín)
Steinbrück  Steinbrück (Česká Lípa, neurčeno)
Steinewand Stěna (Česká Lípa, Chotovice)
Steingrün Kamenné (Chomutov, Měděnec)
Steinhübel Kamenná Horka (Děčín, Krásná Lípa)
Steinmühl Kamenné Mlýny (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Steinsdorf Kamenec (Děčín, Jílové)
Stein-Schönau Kamenický Šenov (Česká Lípa, Kamenický Šenov)
Steinteinitz Mnichovský Týnec (Louny, Chožov)
Steinwasser Kamenná Voda (Most, Bečov)
Steknitz Stekník (Louny, Žatec)
Stengles Kamenec (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Stepanitzer Lhota Štěpanická Lhota (Semily, Benecko)
Sterbina Štěrbina (Teplice, Zabrušany)
Sterkowitz Strkovice (Louny, Postoloprty)
Sternberg Šternberk (Děčín, Staré Křečany)
Sterndorf Hvězda (Česká Lípa, Blíževedly)
Stiepanow Štěpánov (Teplice, Lukov)
Stiepanowitz Štěpánovice (Semily, Rovensko pod Troskami)
Stimmersdorf Mezná (Děčín, Hřensko)
Stirbitz Štrbice (Teplice, Světec)
Stirbon Štěrbovina (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Stöben Stebno (Ústí nad Labem, Stebno)
Stolzenhan Háj (Chomutov, Loučná pod Klínovcem)
Stolzenhan Pyšná (Chomutov, Vysoká Pec)
Storchhöfen Storchhöfen (Česká Lípa, Holany)
Straden Strádov (Ústí nad Labem, Chlumec)
Stradonitz Stradonice (Louny, Peruc)
Strahl Střelná (Teplice, Košťany)
Strahn Stranná (Chomutov, Březno)
Strachel Strachaly (Litoměřice, Snědovice)
Straka Straky (Teplice, Zabrušany)
Stran Stranné (Česká Lípa, Blíževedly)
Stranitz Stránce (Most, Bečov)
Straschischt Strážiště (Mladá Boleslav, Strážiště)
Straschkow Straškov (Litoměřice, Straškov-Vodochody)
Straschnitz Strážiště (Litoměřice, Drahobuz)
Strassdorf Strážov (Česká Lípa, Ralsko)
Strassteich  Strassteich (Česká Lípa, neurčeno)
Stratschen Stračí (Litoměřice, Štětí)
Straupitz Stroupeč (Louny, Žiželice)
Straußnitz Stružnice (Česká Lípa, Stružnice)
Streckenwald Větrov (Ústí nad Labem, Petrovice)
Strewelna Střevelná (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Strickerhäuser Mýtiny (Semily, Harrachov)
Strieschowitz Střížovice (Liberec, Soběslavice)
Strimitz Střimice (Most, Most)
Strisowitz Střížovice (Ústí nad Labem, Chlumec)
Strizowitz Střížovice (Litoměřice, Snědovice)
Strohberg  Strohberg (Česká Lípa, Holany)
Strojeditz Strojetice (Louny, Kryry)
Stromkowitz Stromkovice (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Strössau Střezov (Chomutov, Březno)
Struharz Struhaře (Louny, Lubenec)
Struschinetz Stružinec (Semily, Stružinec)
Studenetz Studenec (Semily, Studenec)
Stwerschin Čtveřín (Liberec, Čtveřín)
Suchey Suchá (Ústí nad Labem, Stebno)
Suchey Suché (Teplice, Modlany)
Sukorad Sukorady (Litoměřice, Snědovice)
Sullowitz Sulejovice (Litoměřice, Sulejovice)
Sulz Sulec (Louny, Toužetín)
Sutitz Sutice (Semily, Slaná)
Suttom Sutom (Litoměřice, Třebenice)
Svetla Světlá pod Ještědem (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Swatonowitz Svatoňovice (Semily, Karlovice)
Swietla Světlá (Semily, Slaná)
Swijan Svijany (Liberec, Svijany)
Swjetla Světlá (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Swojek Svojek (Semily, Svojek)
Tachna Tachov (Česká Lípa, Tachov)
Tachow Tachov (Semily, Troskovice)
Tampel Tample (Semily, Svojek)
Tannenberg Jedličná (Česká Lípa, Polevsko)
Tannendorf Jedlová (Děčín, Jiřetín pod Jedlovou)
Tannwald Tanvald (Jablonec nad Nisou, Tanvald)
Taschenberg  Taschenberg (Most, Most)
Taschow Tašov (Ústí nad Labem, Tašov)
Tatobit Tatobity (Semily, Tatobity)
Tattina Tatinná (Louny, Žatec)
Tauberwitz Doubravice (Ústí nad Labem, Homole u Panny)
Taucherin Touchořiny (Litoměřice, Lovečkovice)
Taucherschiner Mühlen Touchořinský Mlýn (Litoměřice, Lovečkovice)
Tauchowitz Touchovice (Louny, Hřivice)
Tauschetin Toužetín (Louny, Toužetín)
Techobusitz Těchobuzice (Litoměřice, Ploskovice)
Teichmühle  Teichmühle (Most, neurčeno)
Teichstatt Rybniště (Děčín, Rybniště)
Telletz Telce (Louny, Peruc)
Tellnitz Telnice (Ústí nad Labem, Telnice)
Telš  Telš (Chomutov, Jirkov)
Tenetitz Denětice (Chomutov, Březno)
Tepley Teplá (Litoměřice, Třebenice)
Teplitz-Schönau Šanov (Teplice, Teplice)
Teplitz-Schönau Teplice (Teplice, Teplice)
Teschen Těšnov (Liberec, Cetenov)
Teschnitz Deštnice (Louny, Deštnice)
Tetschen Děčín (Děčín, Děčín)
Tetschendorf Tetčiněves (Litoměřice, Úštěk)
Thammühl Staré Splavy (Česká Lípa, Doksy)
Thein Týn (Česká Lípa, Luka)
Theresienfeld Terezín (Teplice, Krupka)
Theresienstadt Terezín (Litoměřice, Terezín)
Theresienthal Terezín (Děčín, Františkov nad Ploučnicí)
Thomasdorf Tomášov (Děčín, Mikulášovice)
Tiefenbach Hluboká (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Tiefenbach Potočná (Jablonec nad Nisou, Desná)
Tiefendorf Bořetín (Česká Lípa, Stružnice)
Tiepersch Těpeře (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Tichlowitz Těchlovice (Děčín, Děčín)
Tikow Tikov (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Tillisch Dělouš (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Tirschowitz Držovice (Litoměřice, Úštěk)
Tischau Mstišov (Teplice, Dubí)
Tittelsbach Tittelsbach (Ústí nad Labem, Povrly)
Tlutzen Tlučeň (Litoměřice, Hlinná)
Tollenstein Rozhled (Děčín, Jiřetín pod Jedlovou)
Töltsch Telcov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Töltsch Telš (Chomutov, Blatno)
Tolzbach Tlustecká (Česká Lípa, Velký Valtinov)
Tölzelsdorf Tlustce (Česká Lípa, Velký Valtinov)
Tomitschan Domašín (Chomutov, Domašín)
Topkowitz Dobkovice (Děčín, Dobkovice)
Töschen Deštná (Česká Lípa, Dubá)
Totzau Tocov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Trabschitz Travčice (Litoměřice, Travčice)
Trattlau Kostrzyna
Trauschkowitz Droužkovice (Chomutov, Droužkovice)
Trawnitschek Trávníček (Liberec, Bílá)
Trebautitz Třeboutice (Litoměřice, Křešice)
Trebine Třebín (Litoměřice, Úštěk)
Trebnitz Třebenice (Litoměřice, Třebenice)
Trebotz Třeboc (Rakovník, Třeboc)
Trebuschka Třebutičky (Litoměřice, Polepy)
Tribischl Třebiška (Chomutov, Výsluní)
Triblitz Třebívlice (Litoměřice, Třebívlice)
Triebsch Třebušín (Litoměřice, Třebušín)
Triebschitz Třebušice (Most, Most)
Trinka Dřínek (Litoměřice, Třebenice)
Trinka Dřínek (Teplice, Radovesice)
Trnobrand Trnobrany (Litoměřice, Liběšice)
Trnowan Trnovany (Litoměřice, Trnovany)
Trnowan Trnovany (Louny, Žatec)
Trnowey Trnová (Litoměřice, Polepy)
Tronitz Stránky (Louny, Holedeč)
Troschig Strážky (Chomutov, Křimov)
Troschig Strážky (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Troskowitz Troskovice (Semily, Troskovice)
Trübwasser Kalivody (Rakovník, Kalivody)
Trupschitz Strupčice (Chomutov, Strupčice)
Trusenz Truzenice (Louny, Velemyšleves)
Trzeskonitz Třeskonice (Louny, Tuchořice)
Tschachwitz Čachovice (Chomutov, Březno)
Tschausch Souš (Most, Most)
Tscheche Čechy (Děčín, Děčín)
Tschekowitz Čejkovice (Chomutov, Libědice)
Tscheraditz Čeradice (Louny, Žatec)
Tschermich Čermníky (Chomutov, Březno)
Tschern Všehrdy (Chomutov, Všehrdy)
Tscherna Černá (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Tschernhausen Černousy (Liberec, Černousy)
Tschernitz Černice (Most, Horní Jiřetín)
Tscherniw Černiv (Litoměřice, Černiv)
Tschernochow Černochov (Louny, Peruc)
Tschernoutschek Černouček (Litoměřice, Černouček)
Tschernowes Černěves (Litoměřice, Černěves)
Tschernowitz Černovice (Chomutov, Černovice)
Tscherntschitz Černčice (Louny, Černčice)
Tscherntschitz Černčice (Louny, Petrohrad)
Tscherntschitz Černčice (Teplice, Žalany)
Tschersing Čeřeniště (Ústí nad Labem, Malečov)
Tscherwenitz Červenice (Liberec, Pěnčín)
Tschiaschel Čáslav (Děčín, Verneřice)
Tschiest Čistá u Horek (Semily, Čistá u Horek)
Tschikwasek Čikvásky (Semily, Košťálov)
Tschirnitz Černýš (Chomutov, Perštejn)
Tschisch Horní Tříč (Semily, Vysoké nad Jizerou)
Tschischkowitz Čížkovice (Litoměřice, Čížkovice)
Tschischkowitz Čížkovice 1. díl (Jablonec nad Nisou, Maršovice)
Tschischkowitz Čížkovice 2. díl (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Tschitsch Tříč (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Tschmisch Černčí (Litoměřice, Snědovice)
Tschochl Stráž (Chomutov, Křimov)
Tschöppern Čepirohy (Most, Most)
Tuhan Tuhaň (Česká Lípa, Tuhaň)
Tuhan Tuhaň (Semily, Stružinec)
Tuhanzl Tuhanec (Česká Lípa, Tuhaň)
Tuchorschitz Tuchořice (Louny, Tuchořice)
Tunkau Tunkov (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Tünscht Týniště (Ústí nad Labem, Zubrnice)
Tupadl Tupadly (Mělník, Želízy)
Türmaul Drmaly (Chomutov, Vysoká Pec)
Türmitz Trmice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem V - Trmice)
Turn Trnovany (Teplice, Teplice)
Turnau Turnov (Semily, Turnov)
Turtsch Tureč (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Tuschmitz Tušimice (Chomutov, Kadaň)
Twerschitz Tvršice (Louny, Žatec)
Twrdina Tvrdín (Teplice, Hrobčice)
Týnecká Hájovna  Týnecká Hájovna (Louny, Hříškov)
Tyssa Tisá (Ústí nad Labem, Tisá)
Überschar Přebytek (Liberec, Nové Město pod Smrkem)
Udwitz Otvice (Chomutov, Otvice)
Ugest Újezd (Teplice, Bílina)
Uhrissen Orasín (Chomutov, Boleboř)
Ujest Újezd (Česká Lípa, Jestřebí)
Ukkern Okořín (Chomutov, Strupčice)
Ulbersdorf Albrechtice (Most, Horní Jiřetín)
Ulbersdorf  Ulbersdorf
Ullersdorf Oldřichov (Teplice, Jeníkov)
Ullersdorf Oldřichov na Hranicích (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Ullersdorf Oldříš (Teplice, Moldava)
Ullgersdorf Oldřichov (Děčín, Františkov nad Ploučnicí)
Ullrichsthal Nový Oldřichov (Česká Lípa, Nový Oldřichov)
Ulmbach Jilmová (Chomutov, Hora Svatého Šebestiána)
Unter Eichberg Dolní Dubová Hora (Česká Lípa, Tuhaň)
Unter Hammer Dolní Hamr (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Unter Kratzau Dolní Chrastava (Liberec, Chrastava)
Unter Maxdorf Dolní Maxov (Jablonec nad Nisou, Josefův Důl)
Unter Schwarzbrunn Dolní Černá Studnice (Jablonec nad Nisou, Pěnčín)
Unterhaan Dolní Háj (Teplice, Háj u Duchcova)
Unterhals Dolní Halže (Chomutov, Měděnec)
Unter-Hirschmantel Dolní Heřmánky (Česká Lípa, Dubá)
Unter-Lomnitz Dolní Lomnice (Semily, Lomnice nad Popelkou)
Unter-Morchenstern Dolní Smržovka (Jablonec nad Nisou, Smržovka)
Unterpassek Dolní Paseky (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Unter-Rotschau Dolní Ročov (Louny, Ročov)
Untertennlösig  Untertennlösig (Česká Lípa, Doksy)
Unter-Widim Dolní Vidim 1. díl (Mělník, Vidim)
Veirzehnhöfen Čtrnáct Dvorů (Most, Horní Jiřetín)
Vogelgesang Ptačí (Děčín, Děčín)
Vogelgesang Zpěvná (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Voigtsbach Fojtka (Liberec, Mníšek)
Voitsdorf Bohatice (Česká Lípa, Bohatice)
Voitsdorf Fojtovice (Děčín, Heřmanov)
Voitsdorf Fojtovice (Teplice, Krupka)
Voldán  Voldán (Litoměřice, Litoměřice)
Vorder Nessel Přední Nezly (Litoměřice, Lovečkovice)
Vorder-Zinnwald Přední Cínovec (Teplice, Dubí)
Vorwerk Popluží (Děčín, Rumburk)
Vyniklov  Vyniklov (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Wacht Bdín (Rakovník, Bdín)
Wakowitz Vadkovice (Chomutov, Chbany)
Waldau Valdov (Česká Lípa, Jablonné v Podještědí)
Walddörfel Víska pod Lesy (Děčín, Česká Kamenice)
Waldeck Podlesí (Česká Lípa, Horní Police)
Waldecke Valdek (Děčín, Staré Křečany)
Waldhäusel  Waldhäusel (Chomutov, neurčeno)
Walditz Valdice (Semily, Košťálov)
Waldschnitz Olešnice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Wallach Bylochov (Litoměřice, Snědovice)
Waltersdorf Valteřice (Česká Lípa, Žandov)
Waltersdorf Valteřice (Semily, Horní Branná)
Waltirsche Valtířov (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Wannow Vaňov (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem I - Město)
Wapno Vápno (Liberec, Hlavice)
Warta Stráž nad Ohří (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Warta Varta (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Wartenberg Sedmihorky (Semily, Karlovice)
Wartenberg Stráž pod Ralskem (Česká Lípa, Stráž pod Ralskem)
Wärzen Dvérce (Louny, Nepomyšl)
Wasowetz Vazovec (Semily, Turnov)
Wasslowitz Oslovice (Česká Lípa, Holany)
Watislaw Vlastislav (Litoměřice, Vlastislav)
Watzelsbrunn Václavíkova Studánka (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Wawrauschermühle Vavrouškův Mlýn (Česká Lípa, neurčeno)
Wazlawi Václaví (Semily, Rovensko pod Troskami)
Weberschan Břvany (Louny, Břvany)
Webeschan Bžany (Teplice, Bžany)
Webrutz Vrutice (Litoměřice, Vrutice)
Wedlitz Vědlice (Litoměřice, Úštěk)
Wedruschitz Větrušice (Louny, Žatec)
Wegstädtl Štětí (Litoměřice, Štětí)
Weideltz Vidolice (Chomutov, Pětipsy)
Weiden Pastviny (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Weiden über Walde Vrbno nad Lesy (Louny, Vrbno nad Lesy)
Weigensdorf Vykmanov (Chomutov, Perštejn)
Weigsdorf Višňová (Liberec, Višňová)
Weiher Nábřeží (Děčín, Děčín)
Weinern Vinaře (Chomutov, Vilémov)
Weingarten Vinařice (Chomutov, Jirkov)
Weipert Vejprty (Chomutov, Vejprty)
Weiss Aujezd Bílý Újezd (Litoměřice, Velemín)
Weissbach Bílý Potok (Liberec, Bílý Potok)
Weisskirchen Bílý Kostelec (Litoměřice, Úštěk)
Weisskirchen an der Neisse Bílý Kostel nad Nisou (Liberec, Bílý Kostel nad Nisou)
Weisskirchlitz Novosedlice (Teplice, Novosedlice)
Weiten Trebetitsch Široké Třebčice (Chomutov, Veliká Ves)
Welbine Lbín (Litoměřice, Hlinná)
Welbine Lbín (Teplice, Bžany)
Welboth Velvěty (Teplice, Rtyně nad Bílinou)
Welbuditz Velebudice (Most, Most)
Weleschitz Velešice (Litoměřice, Hoštka)
Welhenitz Lhenice (Teplice, Bžany)
Welhota an der Elbe Lhotka nad Labem (Litoměřice, Lhotka nad Labem)
Welhotten Lhota pod Džbánem (Rakovník, Mutějovice)
Welchau Velichov (Louny, Žatec)
Welchen Velichov (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Welkan Lkáň (Litoměřice, Lkáň)
Wellemin Velemín (Litoměřice, Velemín)
Welletitz Veletice (Louny, Holedeč)
Wellhütte Lhota (Česká Lípa, Dubá)
Wellhütten Lhota (Louny, Liběšice)
Wellnitz Velenice (Česká Lípa, Velenice)
Welmschloss Velemyšleves (Louny, Velemyšleves)
Weltesch Veltěže (Louny, Veltěže)
Weltrus Veltrusy (Mělník, Veltrusy)
Wemerschitz Mříčná (Semily, Mříčná)
Wenkau Venkov (Chomutov, Měděnec)
Wensche  Wensche
Wenzelsberg  Wenzelsberg (Děčín, Velká Bukovina)
Wenzelsdorf Václavov (Děčín, Děčín)
Wenzelsdorf Ves Svatého Václava (Most, Most)
Wernsdorf Verneřice (Teplice, Hrob)
Wernsdorf Vernéřov (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Wernstadt Verneřice (Děčín, Verneřice)
Werschowitz Vršovice (Louny, Louny)
Wesce Vesec (Liberec, Bílá)
Wesetz Vesce (Litoměřice, Krabčice)
Wesetz Vesec (Liberec, Světlá pod Ještědem)
Wesetz Vesec (Semily, Mírová pod Kozákovem)
Weschen Věšťany (Teplice, Modlany)
Weschen Všeň (Semily, Všeň)
Weschitz Běšice (Chomutov, Březno)
Wess Vesce (Louny, Vroutek)
Wessela Veselá (Semily, Veselá)
Wesseli Veselí (Jablonec nad Nisou, Železný Brod)
Wesseln Veselí (Česká Lípa, Zákupy)
Wesseln Veselí (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem III - Neštěmice)
Westrum Ostré (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Wetterstein Třtí (Liberec, Sychrov)
Wettez Vetlá (Litoměřice, Vrbice)
Wetzwalde Václavice (Liberec, Hrádek nad Nisou)
Wchinitz Vchynice (Litoměřice, Vchynice)
Widhostitz Vidhostice (Louny, Vroutek)
Widobl Vidovle (Louny, Bitozeves)
Wiedomitz Vědomice (Litoměřice, Vědomice)
Wiesa Louka u Litvínova (Most, Louka u Litvínova)
Wiese Ves (Liberec, Černousy)
Wiesendörfel Horka (Litoměřice, Evaň)
Wiesenmühle Loukovský Mlýn (Liberec, Hodkovice nad Mohelkou)
Wiesenthal Loučné (Děčín, Jiříkov)
Wiesenthal an der Neisse Lučany nad Nisou (Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou)
Wiessen Běsno (Louny, Kryry)
Wichau Víchová nad Jizerou (Semily, Víchová nad Jizerou)
Wichau-Lhota Víchovská Lhota (Semily, Víchová nad Jizerou)
Wikletitz Vikletice (Chomutov, Chbany)
Wiklitz Vyklice (Ústí nad Labem, Chabařovice)
Wilhoscht Vlhošť (Česká Lípa, Blíževedly)
Wilke Wilka
Wilken Vlkaň (Chomutov, Radonice)
Willenz Bílenec (Louny, Petrohrad)
Willersdorf Nová Ves (Most, Český Jiřetín)
Willomitz Vilémov (Chomutov, Vilémov)
Wilsdorf Vilsnice (Děčín, Děčín)
Winarschitz Vinařice (Louny, Vinařice)
Windisch Kamnitz Srbská Kamenice (Děčín, Srbská Kamenice)
Winney Vinné (Litoměřice, Ploskovice)
Winterberg Vimperk (Ústí nad Labem, Malečov)
Winternitz Vintířov (Chomutov, Radonice)
Wirbitz Vrbice (Litoměřice, Mšené-lázně)
Wirbka Vrbka (Litoměřice, Budyně nad Ohří)
Wischkowa Výškov (Louny, Výškov)
Wiskersch Vyskeř (Semily, Vyskeř)
Wisset Vysoká (Chomutov, Málkov)
Wisterschan Bystřany (Teplice, Bystřany)
Wistritz Bystřice (Chomutov, Kadaň)
Wistritz Bystřice (Teplice, Dubí)
Witanowitz Vitanovice (Liberec, Pěnčín)
Witkowitz Vítkovice (Louny, Lubenec)
Witkowitz Vítkovice (Semily, Vítkovice)
Witschitz Vičice (Chomutov, Březno)
Wittal Vítov (Ústí nad Labem, Velké Březno)
Wittine Vitín (Ústí nad Labem, Malé Březno)
Wittosess Bitozeves (Louny, Bitozeves)
Witzmanow Vicmanov (Mladá Boleslav, Mukařov)
Wlachei Vlachové (Liberec, Osečná)
Wlastiborsch Vlastiboř (Jablonec nad Nisou, Vlastiboř)
Wlastiborschitz Vlastibořice (Liberec, Vlastibořice)
Wlkow Vlkov (Mělník, Dobřeň)
Wltschetin Vlčetín (Liberec, Bílá)
Wobern Obora (Česká Lípa, Doksy)
Wobern Obrovice (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Wobora Obora (Louny, Obora)
Wobritz Obřice (Litoměřice, Podsedice)
Wobrok Obrok (Česká Lípa, Tuhaň)
Wodalnowitz Odolenovice (Jablonec nad Nisou, Jenišovice)
Wodierad Voděrady (Chomutov, Bílence)
Wodierad Voděrady (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Wodochau Vodochody (Litoměřice, Straškov-Vodochody)
Wodolitz Odolice (Most, Bělušice)
Wohlau Valov (Louny, Podbořany)
Wohlau Volyně (Chomutov, Výsluní)
Wohnung Vojnín (Chomutov, Radonice)
Wohontsch Ohníč (Teplice, Ohníč)
Wochrasenitz Ohrazenice (Semily, Ohrazenice)
Wojetin Vojetín (Česká Lípa, Doksy)
Wojteschitz Vojtěšice (Semily, Jablonec nad Jizerou)
Woken Okna (Česká Lípa, Okna)
Woken Okna (Česká Lípa, Ralsko)
Woken Okna (Litoměřice, Polepy)
Wolawetz Volavec (Semily, Radostná pod Kozákovem)
Wolenitz Volenice (Louny, Počedělice)
Woleptschitz Volevčice (Most, Volevčice)
Woleschko Oleško (Litoměřice, Oleško)
Woleschnitz Olešnice (Semily, Olešnice)
Woleschnitz Zlatá Olešnice (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Woleschnitz Nawarower Zlatá Olešnice Navarovská (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Woleschnitz Semiler Zlatá Olešnice Semilská (Jablonec nad Nisou, Zlatá Olešnice)
Woleschno Olešno (Mělník, Mšeno)
Wolfersdorf Volfartice (Česká Lípa, Volfartice)
Wolfsberg Vlčí Hora (Děčín, Krásná Lípa)
Wolfschlinge Olšinky (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Wolfsried Vlčí (Louny, Chlumčany)
Wolfsthal Vlčí Důl (Česká Lípa, Česká Lípa)
Wölmsdorf Vilémov (Děčín, Vilémov)
Wolschen Olšina (Česká Lípa, Ralsko)
Wopparn Oparno (Litoměřice, Velemín)
Worasitz Orasice (Louny, Počedělice)
Worklewitz Vorklebice (Liberec, Kobyly)
Worwitschan Vrbičany (Litoměřice, Vrbičany)
Woslowitz Oslovice (Chomutov, Okounov)
Wotsch Boč (Karlovy Vary, Stráž nad Ohří)
Wranow Vranové 1. díl (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Wranow Vranové 2. díl (Jablonec nad Nisou, Malá Skála)
Wranowsko Vranovsko (Semily, Veselá)
Wransko Vransko (Jablonec nad Nisou, Frýdštejn)
Wraschkow Vražkov (Litoměřice, Vražkov)
Wrat Vrát (Jablonec nad Nisou, Koberovy)
Wrbitz Vrbice (Litoměřice, Vrbice)
Wrchhaben Vrchovany (Česká Lípa, Vrchovany)
Wrchowina Vrchovina (Liberec, Sychrov)
Wrtka Vrtky (Liberec, Všelibice)
Wschechlab Všechlapy (Louny, Libčeves)
Wschechlap Všechlapy (Teplice, Zabrušany)
Wscheratsch Všeradiště (Litoměřice, Třebušín)
Wteln Vtelno (Most, Most)
Wünschendorf Srbská (Liberec, Horní Řasnice)
Würgnitz Vrchnice (Chomutov, Kadaň)
Würschen Vršany (Most, Malé Březno)
Wurzelsdorf Kořenov (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Wurzmes Vrskmaň (Chomutov, Vrskmaň)
Wüstegut Poustka (Děčín, Rumburk)
Wüstewiesen Wistewiese (Česká Lípa, Janovice v Podještědí)
Wustigen Wustigen (Jablonec nad Nisou, neurčeno)
Wustung Poustka (Liberec, Višňová)
Wustung Pustiny (Jablonec nad Nisou, Kořenov)
Wysočan Vysočany (Chomutov, Hrušovany)
Wystrkow Vystrkov (Liberec, Cetenov)
Zahájí Zahájí (Litoměřice, Mšené-lázně)
Záhatí  Záhatí (Liberec, Hlavice)
Zahne Saň (Liberec, Višňová)
Zahorzan Zahořany (Litoměřice, Křešice)
Zakot Zákoutí (Semily, Benecko)
Zarch Čárka (Louny, Blšany)
Zasada Zásada (Liberec, Pěnčín)
Zásada  Zásada (Litoměřice, Litoměřice)
Zautig Soutěsky (Děčín, Malá Veleň)
Zavidów Závidov
Zbitky Zbytky (Jablonec nad Nisou, Zásada)
Zdiar Žďár (Česká Lípa, Doksy)
Zebus Chcebuz (Litoměřice, Štětí)
Zeidler Brtníky (Děčín, Staré Křečany)
Zeinmühle Zeinmühle (Chomutov, Blatno)
Zelechowitz Želechovice (Litoměřice, Čížkovice)
Zettel Sedlo (Most, Klíny)
Zetten Cetenov (Liberec, Cetenov)
Zettlitz Sedlec (Karlovy Vary, VÚ Hradiště)
Zieberle Úbočí (Chomutov, Výsluní)
Ziebernik Stříbrníky (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem II - Severní Terasa)
Ziebisch Ciboušov (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Ziegelhütte Cihelna (Chomutov, Jirkov)
Ziegelhütte  Ziegelhütte (Chomutov, Kadaň)
Ziegelschein  Ziegelschein (Děčín, neurčeno)
Ziegenhorn Kozlí Roh (Česká Lípa, Holany)
Zierde Srdov (Litoměřice, Liběšice)
Zichowetz Zichovec (Kladno, Zichovec)
Zinnwald Cínovec (Teplice, Dubí)
Zirkowitz Církvice (Ústí nad Labem, Ústí nad Labem IV - Střekov)
Zittnai Sitné (Mělník, Želízy)
Zittolieb Cítoliby (Louny, Cítoliby)
Zlatnik Zlatníky (Jablonec nad Nisou, Velké Hamry)
Zolldorf Březovice (Mladá Boleslav, Březovice)
Zollhaus Celná (Chomutov, Křimov)
Zössnitz Sezímky (Česká Lípa, Kravaře)
Zuckmantel Lesná (Česká Lípa, Sosnová)
Zuckmantel Pozorka (Teplice, Dubí)
Zuflucht Útočiště (Chomutov, Klášterec nad Ohří)
Zührau Siřem (Louny, Blšany)
Zukmantel Žďárek (Ústí nad Labem, Libouchec)
Zuscha Sušany (Chomutov, Strupčice)
Zwetnitz Světice (Teplice, Bystřany)
Zwickau Cvikov (Česká Lípa, Cvikov)
Zwitte Svitava (Česká Lípa, Cvikov)
Želetice  Želetice (Litoměřice, Litoměřice)
Žerdovník Žernovník (Jablonec nad Nisou, neurčeno)